Zavrieť

Porady

zaúčtovanie zisku v peňažnom denníku

Ahojte, uzatváram rok a prečítala som si že v rámci uzávierkových účtovných operácií sa v peňažnom denníku uvedie výsledok hospodárenia za účtovný rok, ktorým je rozdiel medzi príjmami a výdavkami po zohľadnení uzávierkových účtovných operácií. Ako to mám v peňažnom denníku zaúčtovať, ako interný doklad a v akom členení? V pokladni nie je dosť peňazí na vyplatenie celého zisku. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ALEXOLIVER Pozri príspevok
    Ahojte, uzatváram rok a prečítala som si že v rámci uzávierkových účtovných operácií sa v peňažnom denníku uvedie výsledok hospodárenia za účtovný rok, ktorým je rozdiel medzi príjmami a výdavkami po zohľadnení uzávierkových účtovných operácií. Ako to mám v peňažnom denníku zaúčtovať, ako interný doklad a v akom členení? V pokladni nie je dosť peňazí na vyplatenie celého zisku. Ďakujem.
    Z formulácie otázky (peňažný denník) usudzujem, že ide o jednoduché účtovníctvo pre szčo, kde sa neúčtuje o hospodárskom výsledku.

    Keby išlo o podvojné účtovníctvo (právnické osoby - s.r.o.), tak by sa malo účtovať v účtovnom denníku.

    ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

    ALEXOLIVER
    áno máte pravdu som szčo účtujúca v jednoduchom účtvoníctve. Ani mne to nedáva logiku, teda neúčtuje sa vôbec v peňažnom denníku? Len sa vyplatí zisk ked bude dostatok peňazí v pokladni?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ALEXOLIVER Pozri príspevok
    áno máte pravdu som szčo účtujúca v jednoduchom účtvoníctve. Ani mne to nedáva logiku, teda neúčtuje sa vôbec v peňažnom denníku? Len sa vyplatí zisk ked bude dostatok peňazí v pokladni?
    V jednoduchom účtovníctve takúto "výplatu" zisku zaúčtujete ako osoboná spotreba - výdaj neovplyvňujúci základ dane.

    zaúčtovanie zisku v peňažnom denníku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.