Zavrieť

Porady

nezdanitelna cast u dohodara

Ahojte, prosím vas o radu: v mesiacoch máj, jún sme zamestnavali dohodarku, ktora u nas podpisala vyhlasenie na zdanenie prijmov. Uctovnicka mi teraz vytlacila potvrdenie o prijmoch a v r.6 je uvedena nula. Neviem ci sa pomylila ale nemala by tam byt suma pripadajuca na 2 mesiace z nezdanitelnej casti? Teda 1/12 z 90 496 x 2. Ja mam v tom chaos, pomozte prosim...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gabus113 Pozri príspevok
    Ahojte, prosím vas o radu: v mesiacoch máj, jún sme zamestnavali dohodarku, ktora u nas podpisala vyhlasenie na zdanenie prijmov. Uctovnicka mi teraz vytlacila potvrdenie o prijmoch a v r.6 je uvedena nula. Neviem ci sa pomylila ale nemala by tam byt suma pripadajuca na 2 mesiace z nezdanitelnej casti? Teda 1/12 z 90 496 x 2. Ja mam v tom chaos, pomozte prosim...
    A mzdu má zdanenú ?
    Podpísať vyhlásenie u Vás mohla, ale nemusela zaškrtnúť, že si uplatňuje nezd.časť základu dane

    gabus113 je offline (nepripojený) gabus113

    gabus113
    Ano je to zaskrtnute. Tak co s tym teraz? A este sa chcem opytat aky je postup aby sa tie peniaze, pokial ma na ne narok, dostali az k nej? Myslim ci ma o ne ziadat danovy urad alebo ako to je vlastne. Ake povinnosti mam ako jej zamestnavatel v tomto smere?
    A myslim ze ta polozka je 98 496 Sk tam som sa pomylila.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gabus113 Pozri príspevok
    Ano je to zaskrtnute. Tak co s tym teraz? A este sa chcem opytat aky je postup aby sa tie peniaze, pokial ma na ne narok, dostali az k nej? Myslim ci ma o ne ziadat danovy urad alebo ako to je vlastne. Ake povinnosti mam ako jej zamestnavatel v tomto smere?
    A myslim ze ta polozka je 98 496 Sk tam som sa pomylila.
    Má zdanenú výplatenú mzdu = zamestnávatel jej z celej sumy zrážal daň a zrazená daň je uvedená v potvrdení ?

    gabus113 je offline (nepripojený) gabus113

    gabus113
    Nie v celom potvrdení je len v 1r. napisany uhrn prijmov a v 4r. ciastkovy zaklad dane, ktory sa rovna uhrnu prijmov. Potom su tam mesiace, ktore odpracovala.Ostatne su nuly. Ja som z toho mimo...To akoze znamena, ze jej nic nevratia alebo ako? Co s tym mam dalej robit? Odovzdat jej to aby si urobila danove priznanie?
    Prepac fakt som zaciatocnik a neviem co robit:-D

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    Ahojte, viete mi niekto poradiť ako je to so zdaňovaním príjmov u dohodára - dôchodcu /invalidný/ . Ďakujem

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    Ale potom to potvrdenie je zle vystavené. Mala by tam byť uvedená nezdaniteľná časť a potom daň je správne nulová, alebo nezdaniteľná čiastka nebola uplatnená a mala by tam byť zrazená daň
    Naposledy upravil Martasch : 12.02.09 at 12:57

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    majernikova Pozri príspevok
    Ahojte, viete mi niekto poradiť ako je to so zdaňovaním príjmov u dohodára - dôchodcu /invalidný/ . Ďakujem
    Presne tak ako u ostatných daňovníkov - dohodárov. Na nezdaniteľnú časť nemá nárok len starobný dôchodca, invalidný nárok na nezdaniteľnú časť nárok má (ak si myslela toto)

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    no áno, len som si nebola istá či konkrétne jemu môžem nahodiť nezdaniteľnú časť či nie. Viete mi poradiť ako to je so zrážkovou daňou u takého zamestnanca?

    Ďakujem

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    majernikova Pozri príspevok
    no áno, len som si nebola istá či konkrétne jemu môžem nahodiť nezdaniteľnú časť či nie. Viete mi poradiť ako to je so zrážkovou daňou u takého zamestnanca?

    Ďakujem
    Presne tak ako u ostatných, čo som spomínala už pred tým.

    Ak sa rozhodne zrážkovú daň považovať za vysporiadanú, nemusí ju uvádzať do daňového priznania. No ak má nízke príjmy a je šanca, že mu túto zrážkovú daň vrátia, tak ju treba do DP uviesť a preplatok z tejto zrážkovej dane pýtať späť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.