Zavrieť

Porady

tech.zhodnotenie

ak FO prenajme priestory s.r.o., za 2000.-Sk mesacne, s tym, ze sro vykona na budove rozsiahle opravy v hodnote niekolko stotisic, moze sro dat do nakladov tieto opravy? A nebudu pre FO tieto opravy prijmom, kt. bude musiet zdanit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    poruba je offline (nepripojený) poruba

    poruba
    Sro si tieto opravy môže dať do nákladov, ale mala by mať s FO uzavretú písomnú dohodu (zmluvu) o týchto opravách, aby to mala podložené pri kontrole. Pokiaľ mám informácie, pre FO by takého opravy nemali byť príjmom, ale s tým som si už neni na 100% istá.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    POZOR na § 17 ods.22 a 23 zákona o daniach z príjmov v súvislosti s technickým zhodnotením na prenajatom majetku

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja si myslim, ze ak ma fyzicka osoba nehnutelnost ako sucast podnikania, bude uctovat len o zhodnoteni majetku. Zdanovat bude len prijaty najom. Ak je to sukromna osoba, nevidim dovod, preco by mala z toho platit dan.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Podľa §17 ods 23 Zákona o dani z príjmu sú nepeňažným príjmom prenajímateľa aj výdavky vynaložené nájomcom na opravy prenajatého hm.majetku zahrnuté do daňových výdavkov nájomcu nad rámec povinností nájomcu dohodnutých v nájomnej zmluve. Doporučujem posúdiť zmluvu!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.