Zavrieť

Porady

Mám povinnosť podať DP?

Pekný deň...
Mám povinnosť podať DP za rok 2008, ak som zamestnaná ale mám i vedľajšiu zárobkovú činnosť, som evidovaná na DÚ mám DIČ, no môj vedľajší príjem za r. 2008 bol cca 25 000 Sk. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    edu21 Pozri príspevok
    Pekný deň...
    Mám povinnosť podať DP za rok 2008, ak som zamestnaná ale mám i vedľajšiu zárobkovú činnosť, som evidovaná na DÚ mám DIČ, no môj vedľajší príjem za r. 2008 bol cca 25 000 Sk. Ďakujem
    Čo je to vedľajšia zárobková činnosť ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miska 1 Pozri príspevok
    Ak máš s DÚ pridelené DIČ ty musiš podať DP aj keby si mala príjem O sk.
    Nesúhlasím s týmto tvrdením.
    "Ak daňovník - zamestnanec a súčasne SZČO nedosiahol v roku 2008 z podnikania žiadny príjem, môže požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania. Ak ale daňovník vykázal stratu, je povinný podať daňové priznanie k dani z príjmu typ Bm v ktorom uvedie aj príjmy od zamestnávateľa z pracovnoprávneho vzťahu. "

    Citované z materiálu DR SR Banská Bystrica zo dňa 28,1.2009
    "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti ... najčastejšie otázky a odpovede.

    Ešte pre úplnosť dodám, že termín, dokedy mohol zamestnanec požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZD - 16.2.2009 - už uplynul, takže zostáva už len podanie DP typu B.

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    veronikasad Pozri príspevok
    Nesúhlasím s týmto tvrdením.
    Citované z materiálu DR SR Banská Bystrica zo dňa 28,1.2009
    "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti ... najčastejšie otázky a odpovede.
    mozem poprosit o link na ten material, pripadne by si ho mohla sem prilepit? Myslim si, ze by sa hodil viacerym. Dakujem

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Hanka Pozri príspevok
    mozem poprosit o link na ten material, pripadne by si ho mohla sem prilepit? Myslim si, ze by sa hodil viacerym. Dakujem
    Pozri sem:

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Hanka Pozri príspevok
    mozem poprosit o link na ten material, pripadne by si ho mohla sem prilepit? Myslim si, ze by sa hodil viacerym. Dakujem
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/posky...z2008_0209.pdf

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Hanka Pozri príspevok
    mozem poprosit o link na ten material, pripadne by si ho mohla sem prilepit? Myslim si, ze by sa hodil viacerym. Dakujem
    odpoved tu
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...fo2008_209.pdf

    alebo aj tu
    http://www.porada.sk/t97920-suhrn-2008-a.html

    Mám povinnosť podať DP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.