Zavrieť

Porady

daň z úrokov

Ak v s.r.o. bola zrážkovo zrazená daň z úrokov bankou na konci roka spoločnosť vykazuje zisk, daň z úrokov poníži daň na zaplatenie. Ale ak spoločnosť si uplatnila stratu z min. období, čo s daňou z úrokov. Bola vykázaná v daňovom priznaní, ale je nízka na vyplatenie. Ostane mi na príslušnom účte, bude sa prenášať do ďalších období?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Nie, je to daň za rok 2008. Ak je nízka na vrátenie, treba ju preúčtovať na účet 591

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    ja mám prípad, že spoločnosť v min. roku vykázala stratu a na účte 341 - má zostatok, ktorý sa preniesol do roku 2008. Môžem v tomto roku ID zaučtovať 591/341 aby som ju odtial dostala a uplatniť 591 v nákladoch? Je to potom treba uvádzať aj niekde do DP? Vdaka

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    prosím poradte niekto. Mám to ponechať dalej na 341 alebo 591 daňová či nedaňová položka. je to 69,- Sk. Prosím

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ada, len pripajam aj dalsiu temu, kde si sa na to pytala, aby to bolo pokope: http://www.porada.sk/t97808-dan-z-uroku.html

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    ešte dotaz k danej téme. Zostatok na účte 341 z min.roku spoločnosť neuviedla v DP, ale je prenesený do r. 2008. vysporiadam v tomto roku s 591?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.