Zavrieť

Porady

Bezpečnostné dvere

Rád by som kúpil bezpečnostné dvere do bytu, prosím o pomoc, viete odporučiť akú značku Adlo, Sherlock, Exklusiv, alebo niečo iné?
Máte s nimi vlastné skúsenosti, čo by ste spravili ináč, teraz po dlhšom používaní?
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja mám Adlo a som spokojná. Mám ich na rodinnom dome - vonkajšie vchodové dvere. Jediný problém mám s dverami zo severnej strany, keď sú silné mrazy, tak zvnútra sú omrznuté. Rozmýšľam ako ich zatepliť, lebo to železo poriadne chladí.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

callyisto Pozri príspevok
Rád by som kúpil bezpečnostné dvere do bytu, prosím o pomoc, viete odporučiť akú značku Adlo, Sherlock, Exklusiv, alebo niečo iné?
Máte s nimi vlastné skúsenosti, čo by ste spravili ináč, teraz po dlhšom používaní?
Ja mám exkluzív 3 roky -maximálna spokojnosť
0 0
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

wagner Pozri príspevok
Ja mám Adlo a som spokojná. Mám ich na rodinnom dome - vonkajšie vchodové dvere. Jediný problém mám s dverami zo severnej strany, keď sú silné mrazy, tak zvnútra sú omrznuté. Rozmýšľam ako ich zatepliť, lebo to železo poriadne chladí.
Aky ma zmysel mat na rodinnom dome zelezne dvere? Alebo mas na vsetkych oknach na prizemi mreze?
0 0
callyisto callyisto

callyisto je offline (nepripojený) callyisto

Skôr ma zaujímajú dvere na byte, než na dome.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

Na byte som mal excluziv maximalna spokojnost pretoze oni davaju aj zarubnu. ked Vam daju bezpecnostne dvere bez novych zarubni, moze sa Vam stat ze Vam stare panty neudrzia tazke dvere.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Dôležitý je stav zárubní, ak sa dajú použiť pôvodné ( zaliate ) sú to peniažky k dobru, ak nie je to patália navyše aj s nákladmi.
Dvere si treba vyberať podľa potrieb. Do bytu najlepšie s vyššou odolnosťou proti požiaru, pevnostné charakteristiky až k nepriestrelnosti, niekoľko bodové kovanie na zamkýnanie, kvalitný zámok s gulou i s bezpečnostnou vložkou a zabezpečovacou retiazkou.
Treba dať pozor na detaily prahov, dosadania dverí a tesnenia. Nezanedbateľná je aj hlučniosť pri manipulácii. Odporúčam panoramatické kukátko (prievidzu) možno aj poisku proti vysadeniu z pántov a poistku proti zabuchnutiu.
V slušnej firme vám aj poradia ( netreba to skúšať len v jednej) a vaše požiadavky pri výbere zohľadnia.
Ja osobne mám Sherlock - boli drahšie ale počkal som si na akciu. Nemám v ich výbave všetky spomínané doplnky ale som spokojný.
Nemajú chybu ( po skoro 8 rokoch), a v porovnaní so susedmi sme TOP.

Myslím si že je lepšie trochu zainvestovať, ako potom nariekať. Zlodeji sú ...
0 0
sedro sedro

sedro je offline (nepripojený) sedro

Mám Sherlock - štvrtý rok, tiež som maximálne spokojný. Zárubne som si tiež musel kúpiť "originál" pretože moje pôvodné by asi tých 80 kg neuniesli, ale musel som domurovať priečku, pretože nové zárubne boli široké.
Ak uvažuješ nad dverami v novostavbe - paneláku, musia byť protipožiarné.
Inak neprejdeš kolaudáciou.
0 0
callyisto callyisto

callyisto je offline (nepripojený) callyisto

Ďakujem, za názory postrehy. Dvere určite s novou zárubňou.

Exklusiv, počul som že montujú talianské vložky, pri výrobe náhradných kľúčov je s nimi asi problém, má niekto postreh/názor?

Zatiaľ aj u mňa vedie Sherlock, len servis na východe vyzerá byť dosť slabý ...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

callyisto Pozri príspevok
Ďakujem, za názory postrehy. Dvere určite s novou zárubňou.

Exklusiv, počul som že montujú talianské vložky, pri výrobe náhradných kľúčov je s nimi asi problém, má niekto postreh/názor?

Zatiaľ aj u mňa vedie Sherlock, len servis na východe vyzerá byť dosť slabý ...
S tými Exkluziv, to nie je tak ako píšeš, napísala som ti ss , tak aby si neodradzal prípadných záujemcov. Mám to overené...ty si to len počul
takže španielske, ISEO,kriminalistické potvrdenie, na základe kódu vyrobia další kľúč, a na základe požiadavky ti tam dajú akú chceš vložku..takže tak ...môj overený postreh .
0 0
brunop brunop

brunop je offline (nepripojený) brunop

Jeden moj znamy sa tyzden dozadu zabuchol ked odchadzal z domu a to tak, ze mu kluce ostali doma. Zavolal do firmy, kde mu dvere montovali a technik mu ich s usmevom otvoril asi za 8 sekund. Ostava uz len dufat, ze takychto technikov nechodi po Slovensku viacero.... Akosi sa mi potom straca zmysel tych "bezpecnostnych " dveri.
0 0
callyisto callyisto

callyisto je offline (nepripojený) callyisto

brunop Pozri príspevok
Jeden moj znamy sa tyzden dozadu zabuchol ked odchadzal z domu a to tak, ze mu kluce ostali doma. Zavolal do firmy, kde mu dvere montovali a technik mu ich s usmevom otvoril asi za 8 sekund. Ostava uz len dufat, ze takychto technikov nechodi po Slovensku viacero.... Akosi sa mi potom straca zmysel tych "bezpecnostnych " dveri.
len pre zaujímavosť aký výrobca to bol?
už som objednal sherxxxx ...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

callyisto Pozri príspevok
Ďakujem, za názory postrehy. Dvere určite s novou zárubňou.

Exklusiv, počul som že montujú talianské vložky, pri výrobe náhradných kľúčov je s nimi asi problém, má niekto postreh/názor?

Zatiaľ aj u mňa vedie Sherlock, len servis na východe vyzerá byť dosť slabý ...
Tiež mám Exklusiv, s náhr. kľúčmi som to riešila priamo cez výrobcu, po zaslaní kódu mi cca po 2 týždňoch prišli nové kľúče.
0 0
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

brunop Pozri príspevok
Jeden moj znamy sa tyzden dozadu zabuchol ked odchadzal z domu a to tak, ze mu kluce ostali doma. Zavolal do firmy, kde mu dvere montovali a technik mu ich s usmevom otvoril asi za 8 sekund. Ostava uz len dufat, ze takychto technikov nechodi po Slovensku viacero.... Akosi sa mi potom straca zmysel tych "bezpecnostnych " dveri.
Ono je ale velky rozdiel zabuchnute a zamknute dvere
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

exclusiv deklaroval, ze otvori dvere len po predlozeni obcianskeho a po potvrdeni susedmi ze ste to vy, neviem ako to je teraz, ale otvarali len zabuchnute dvere, zamknute nevedeli otvorit ani oni.
ale zabuchnute dvere nie je az taky problem otvorit, zamknute su otazkou kvalitneho zamku,
ale samozrejme vsetko je prekonatelne zalezi od vole a motivacie
ale bezny zlodej to len tak neotvori a profesional sa nema k beznemu cloveku preco vlamat...
bezpecnostne dvere bolo prve co som na byt dal a tuto ivesticu urcite vrelo odporucam, pre kludnejsi spanok
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Žabinka Pozri príspevok
Tiež mám Exklusiv, s náhr. kľúčmi som to riešila priamo cez výrobcu, po zaslaní kódu mi cca po 2 týždňoch prišli nové kľúče.
hľadám kvalitnú bezpečnostnú vložku a kovanie na dvere...neviem nájsť link na výrobcu..pomôžeš mi?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alla66 Pozri príspevok
hľadám kvalitnú bezpečnostnú vložku a kovanie na dvere...neviem nájsť link na výrobcu..pomôžeš mi?
Tých je viacero ...
http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ja som chcela link na vložku, ktorá sa spomínala v predch.príspevkoch. ..alebo....Prípadne overené značky ...googliť viem dík za nápovedu
Naposledy upravil alla66 : 28.10.09 at 18:10
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alla66 Pozri príspevok
ja som chcela link na vložku, ktorá sa spomínala v predch.príspevkoch. ..alebo....Prípadne overené značky ...googliť viem
dík za nápovedu:


MUL-T-LOCK EXCLUSIVE Popis
Bezpečnostné kovanie s roztečou 90 mm, v povrchových úpravách - saténovaný nikel alebo leštená mosadz, verzia s kľučkami z obidvoch strán alebo s kľučkou a kulou, je možné použiť vložku len atypických rozmerov
Použitie
Určené pre dvere otváracie dovnútra i von, pravé aj ľavé.

Cena 4 500,- Kč bez DPH


http://www.bedex.sk/bdRubrIn.aspx?in...1224&intLang=0 .....napríklad
Naposledy upravil buchač : 29.10.09 at 08:26
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
1.- googliť viem dobre
2.- nemám za čo, iba v pripade, ak máš osobnú skúsenosť s firmou v prilepenom linku
3.- chcela som poradiť a nie čítať tvoje ''vtipné '' komentáre
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alla66 Pozri príspevok
1.- googliť viem dobre - Veď práve ...
2.- nemám za čo, iba v pripade, ak máš osobnú skúsenosť s firmou v prilepenom linku - Oná firma ďaleko - dal som len ako príklad , ale ADLO je fajn.....u mňa už pekných pár rokov
http://www.adlo.at/index.php?id=205&...&oid=1186&pg=2 Mul-T-Lock, Exclusive, Nikel Satén, Kľučka-Guľa...
3.- chcela som poradiť a nie čítať tvoje ''vtipné '' komentáre
vieš , že to je to moje .... , nepoznáš ma ????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať