Zavrieť

Porady

Prevádzka paintball areálu

Dobrý deň,

mám v pláne vybudovať a prevádzkovať paintballový areál, ale bohužial nemám žiadne skúsenosti ani informácie typu, či na takúto činnosť potrebujem nejaké povolenie, samozrejme okrem povolenia na využívanie určitého uzemia.

Neviem či potrebujem živnosť, aký typ atd atd.
Podarilo sa mi zistiť len toľko, že v Cechách spadajú paintballové zbrane do kolonky zbrane a strelivo a preto tam treba koncesiu na nákup zbraní a streliva. Dalej mi nie je jasné ak si môžem takéto veci kúpiť v bežnom obchode, prečo by som ich už nemohol prenajímať za nejaký poplatok.

Ak viete, poradte.
Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petro99 je offline (nepripojený) Petro99

    Petro99
    Rieš to ako športový klub. Založ športový klub - občianske združenie. Paintballovú zbraň si môže kúpiť každý občan nad 18 rokov, nepotrebuješ tam žiadne povolenie, resp. zbrojný pas. V ktorom meste chceš zakladať?

    michall je offline (nepripojený) michall

    michall
    ahoj,

    riesim velmi podobny problem: tyka sa airsoftu - pre nezasvatenych - hra velmi podobna paintballu, rozdiel v pouzitom strelive a vzhlade zbrani - vec je, ze chceme otvorit predajnu airsoftovych zbrani, pomocok - neviem posudit, ci sa ma tykaju paragrafy ziv. zak. o zbraniach - kde najdem definiciu "zbrane"? dakujem za odpoved.

    Prevádzka paintball areálu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.