Zavrieť

Porady

daň s privyrobenia

ahoj, som na MD a čiastočne si privyrábam...chcem sa spýtať ako to je z vrátením dane...manžel v práci nosí môj ročný príjem z rodičovského príspevku....chcem sa spýtať ako je to s vrátením dane s môjho privyrobenia...jedna pani na daňovom mi povedala, že si to môžem uplatniť, ale druhá mi povedala, že ak si to uplatním, odpočítajú to manželovi z toho čo mu budú vracať...tak ako to teda je? Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alyssa Pozri príspevok
    ahoj, som na MD a čiastočne si privyrábam...chcem sa spýtať ako to je z vrátením dane...manžel v práci nosí môj ročný príjem z rodičovského príspevku....chcem sa spýtať ako je to s vrátením dane s môjho privyrobenia...jedna pani na daňovom mi povedala, že si to môžem uplatniť, ale druhá mi povedala, že ak si to uplatním, odpočítajú to manželovi z toho čo mu budú vracať...tak ako to teda je? Dik
    Dnes je posledný termín na požiadanie zamestnáv. o vykonanie RZD, požiadaj ho a on Ti ho musí urobiť, v ňom si uplatníš NČ. Ak nepožiadaš, podaj si DP sama. Na základe potvrdenia o príjme zo ZČ si môže manžel uplatniť NČ na Teba. NČ sa bude rovnať rozdielu medzi tvojími príjmami a NČ. Pri jeho ZD do 906984.- nebude krátená.

    Alyssa je offline (nepripojený) Alyssa

    Alyssa
    ak tomu dobre rozumiem tak tých 2000sk čo mám na vrátenie sa neodpočítavajú z toho čo mu vrátia za moju materskú? Dik.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alyssa Pozri príspevok
    ak tomu dobre rozumiem tak tých 2000sk čo mám na vrátenie sa neodpočítavajú z toho čo mu vrátia za moju materskú? Dik.
    Nie je mi jasné, čo uvádzaš, napíš konkrétnejšie.

    Alyssa je offline (nepripojený) Alyssa

    Alyssa
    takže z toho môjho privyrobenia, vychádza že mi majú vrátiť cca.2000sk-každý rok si na mňa manžel uplatňuje v práci vrátenie dane a daňový bonus, čo robí cca. asi okolo 16000-takže ak si uplatním nárok na vrátenie tých 2000sk, odpočítajú sa z tých 16000? Na daňovom mi tvrdila, že áno, ale asi tri mesice späť iná ženská na daňovom mi hovorila, že sa to neodpočítavá...nie a nie sa v tom zorientovať

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alyssa Pozri príspevok
    takže z toho môjho privyrobenia, vychádza že mi majú vrátiť cca.2000sk-každý rok si na mňa manžel uplatňuje v práci vrátenie dane a daňový bonus, čo robí cca. asi okolo 16000-takže ak si uplatním nárok na vrátenie tých 2000sk, odpočítajú sa z tých 16000? Na daňovom mi tvrdila, že áno, ale asi tri mesice späť iná ženská na daňovom mi hovorila, že sa to neodpočítavá...nie a nie sa v tom zorientovať
    DÚ vráti tvoj preplatok na dani Tebe a prípadný manželov z jeho DP jemu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ale manzelovi k jeho DP potrebujes preukazat vsetky svoje prijmy, nielen RP. Teda aj prijmy z privyrobenia.

    Je to nezavisle od toho, ci si ty uplatnis alebo neuplatnis vratenie dane /ale oplati sa to aj tebe/

    Alyssa je offline (nepripojený) Alyssa

    Alyssa
    takže tento rok som to premeškala a je to tak ako mi to vravela tá prvá pani na daňovom-im som to mala donieť, oni by mi to sparacovali a dali papier, ktorý by sa doložil do jeho dp. však?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Alyssa Pozri príspevok
    takže tento rok som to premeškala a je to tak ako mi to vravela tá prvá pani na daňovom-im som to mala donieť, oni by mi to sparacovali a dali papier, ktorý by sa doložil do jeho dp. však?
    Nič si ešte nezmeškala, je už síce po termíne - ak manžel požiadal o ročné zúčtovanie dane a účtovníčka mu už nebude chcieť doplniť tvoj príjem, vyžiada si od zamestnávatela potvrdenie o vykonaní ročného zúčtovania dane a sám podá dodatočné daňové priznanie, kde si uplatní nezd. časť základu dane na manželku.

    Horšie bude, ak si uplatnil na teba celú nezd. čiastku a zdokladovaním tvojho príjmu bude musieť časť neoprávnene vyplatenej dane vrátiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.