Zavrieť

Porady

minimálna mzda a stupeň náročnosti miesta

Od januára sa zvýšila minimálna mzda. Som povinná od januára zvýšiť mzdu pracovníka ktorý je napr. zaradený v 2 triede /295,5 x 1,2/ alebo môže zostať ako predtým kedže nie je pod úrovňou minimálnej? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

    Miri82
    Podľa mňa, keď spĺňa požadovanú minimálnu mzdu, tak nie si povinná mu ju zvýšiť. Ale na druhej strane je to trocha nespravodlivé v tom smere, keď tým, ktorí minimálnu nemali, ju zvýšiš a tým, ktorí ju dosiahli ju nezvýšiš. Lebo sa môže zachvíľu stať, že zamestnanec s minimálnou mzdou tak postupne dobehne toho s vyššou mzdou. Teda spravodlivé by bolo, keby sa mzda zvyšovala všetkým, aby to mzdové odstupňovanie medzi jednotlivými zamestnancami bolo zachované.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Pracovník zaradený v 2. stupni by mal mať od 1.1.2009 minimálnu mzdu 354,6 Eur. Ak má toľko, tak nie je potrebné mu nič meniť. Ak má menej...je potrebné mu ju zvýšiť na túto sumu.

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    delí sa to podľa pracovného času, či má 40hod týždenne alebo 37,5 hod týždenne??

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Výška mesačnej mzdy je rovnaká pri 40 h i pri 37,5 h. týždennom pracovnom čase.

    Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

    Dodenko
    Pracovník má mesačnú mzdu 305,40 za mesiac 07/2009 mal 6 dní dovolenky. Pri prepočte mzdy 305,40/23x17=225,74 a plus dovolenka 84,55 jeho HM za 07/2009 je 310,29. Treba túto prepočítanú mzdu zaokrúhľovať, alebo nie pretože program mi to takto vypočíta. Je to správne?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Zaokrúhľovanie hrubej mzdy je vecou interného predpisu u zamestnávateľa. Zákonník práce to neupravuje.

    ZP stanovuje zaokrúhľovanie v § 130 ods. 1 len pre vyplácanú mzdu (tzv. čistú mzdu) a to tak, že má byť zaokrúhlená na cent nahor, prípadne priaznivejšie v prospech zamestnanca.

    Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

    Dodenko
    Dodenko Pozri príspevok
    Pracovník má mesačnú mzdu 305,40 za mesiac 07/2009 mal 6 dní dovolenky. Pri prepočte mzdy 305,40/23x17=225,74 a plus dovolenka 84,55 jeho HM za 07/2009 je 310,29. Treba túto prepočítanú mzdu zaokrúhľovať, alebo nie pretože program mi to takto vypočíta. Je to správne?
    Ďakujem. Ešte som sa chcel spýtať, že či pri prepočte mzdy sa nemusí doplácať do minimálnej hodinovej mzdy t.z. do 1,6980 /225,74:136= 1,6598./

    minimálna mzda a stupeň náročnosti miesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.