Zavrieť

Porady

Rozvod manželov

Keď sa manželia rozvádzajú a pracovníčka mi prinesie potvrdenie zo súdu, že bola na pojednávaní, má to mať zaplatené ? môžete mi prosím povedať podľa ktorého paragrafu ?

ďakujem
Usporiadat
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

martinala
Keď sa manželia rozvádzajú a pracovníčka mi prinesie potvrdenie zo súdu, že bola na pojednávaní, má to mať zaplatené ? môžete mi prosím povedať podľa ktorého paragrafu ?

ďakujem
Pozri si zákonník práce. V každej firme by jeden mal byť.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

ak nie je tak jeden prikladam...
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

Až takú vyčerpávajúcu odpoveď som nečakala . Ak by bolo v ZP § 141 - dôležité osobné prekážky v práci - tak jasne napísané, asi sa nebudem na to pýtať. Ale nevadí, dúfam, že sa nájde nejaká dobrá duša a vysvetlí mi to. Tebe cez to všetko ďakujem .....
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

Podľa mňa nárok na náhradu mzdy nemá. Ak sa dohodne s Vami ako zamestnávateľom, môže mať neplatené voľno. Najlepšia by jej bola dovolenka, ak ju má.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Martinala jedná sa o občiansku povinnosť § 137/2a (pozri aj 136/1 a 141/3) a pokiaľ nemáte upravené vo firme inak, tak je to voľno bez náhrady mzdy.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Nepočula som, že by rozvod bol prekážka na zaplatenie náhrady. Ak Vám to nerieši kolektívna zmluva, o čom pochybujem.
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Maťka, určite bez nároku. U nás sa to rieši dovolenkou.
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

Nie, kolektívnu zmluvu ani nikde inde to nemajú ošetrené, takže budem postupovať podľa § 137 - zamestnávateľ poskytne voľno bez náhrady mzdy.
ďakujem moc.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Ak bola predvolana na sud a musela sa zucastnit na zaklade predvolania zo sudu, tak by sa to malo uznat a ked ma aj doklad o ucasti. Aspon predvolanky na policiu su takto uznavane, ze zamestnanec ma narok na preplatenie celeho dna (policajti to takto uvadzali priamo na predvolankach).
Naposledy upravil JanaF : 20.06.05 at 10:59
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

martinala
Keď sa manželia rozvádzajú a pracovníčka mi prinesie potvrdenie zo súdu, že bola na pojednávaní, má to mať zaplatené ? môžete mi prosím povedať podľa ktorého paragrafu ?

ďakujem
Ja si tiež myslím, že to nemá mať zaplatené. Prešla som si všetky prekážky v práci (§ 136 - 145). Podľa mňa sa jej týka § 141 ods.3), kde sa uvádza, že zamestnávateľ môže zamestnancovi poskytnúť pracovné voľno bez náhrady mzdy z iných vážnych dôvodov (takých, ktoré nie sú vyslovene uvedené v ZP), najmä na zariadenie dôležitých osobných, rodinných a iných vecí, ktoré nemožno vybaviť mimo prac. času.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

JanaF
Ak bola predvolana na sud a musela sa zucastnit na zaklade predvolania zo sudu, tak by sa to malo uznat a ked ma aj doklad o ucasti. Aspon predvolanky na policiu su takto uznavane, ze zamestnanec ma narok na preplatenie celeho dna (policajti to takto uvadzali priamo na predvolankach).
Doklad o účasti je ospravedlnenka. Ak by napr. bola ako svedok (ale ona nie je) a chcela by náhradu od súdu, musel by jej zamestnávateľ potvrdiť jej ušlú mzdu a preplatenie by zabezpečil súd (alebo polícia).
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Prekážka v práci z tohoto dôvodu je len ospravedlnená, nie je platená. Pracovné voľno bez náhrady mzdy.
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

To, čo napísala Luba2, má logiku. Nemôžem však nájsť oporu v zákone, stále sa mi to vidí na voľno bez náhrady mzdy.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Veď ja som Ti napísala, že ide o voľno bez náhrady mzdy. Tak čo Ti na tom nesedí? /Rozviedla som to v príspevkoch 6 a 12/.
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

Jáááj, až teraz mi bliklo ... ja som to pochopila tak, že pokiaľ by bola ten svedok a chcela by náhradu mzdy, tak jej to po potvrdení zamestnávateľom súd preplatí a keďže svedok nie je, že jej to mám zaplatiť ja. Ale už v tom mám jasno. ďakujem !!!!!
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

OK!
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ľubka to pekne napísala. Ak ide na súd ako svedok (vo verejnom záujme), súd preplatí ušlú mzdu. (Ani vtedy neplatí zamestnávateľ náhradu mzdy.)
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Moja zamestnankyna dostala predvolanie ako svedok na prejednanie priestupku od obvodného úradu - odbor všeobecnej vnútornej správy v priestupkovej veci proti občianskemu spolunažívaniu (obvinený jej manžel).
Myslím, že aj toto voľno bez náhrady mzdy, avšak zo súdu nedostala nič ohľadom nároku na náhradu ušlej mzdy apod.
Ako postupovať, dať je teda neplatené voľno?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Áno /ja by som to riešila dovolenkou - teda ak ešte má/.
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

misurka
Moja zamestnankyna dostala predvolanie ako svedok na prejednanie priestupku od obvodného úradu - odbor všeobecnej vnútornej správy v priestupkovej veci proti občianskemu spolunažívaniu (obvinený jej manžel).
Myslím, že aj toto voľno bez náhrady mzdy, avšak zo súdu nedostala nič ohľadom nároku na náhradu ušlej mzdy apod.
Ako postupovať, dať je teda neplatené voľno?
Alebo nech ide na súkromnú priepustku a odrobí si to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať