Zavrieť

Porady

Obrat na účely registrácie

Dobrý deň,
počíta sa príjem za poradenské služby poskytnuté odberateľovi s IČ DPH v Rakúsku, ale rady sa týkali projektu vykonávanom v SR? Fakturovali sme to bez DPH v zmylse § 15 ods. 8 zákona o DPH. Ak sa to počíta do obratu, v decembri by dosiahol obrat 1.060.000,- Sk. Mal sa v tom prípade zaregistrovať do 20.01.2009?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

    Zuzana68
    čo sa týka registrácie do 20.01. nie pretože k 31.12.2008 platil obrat 1.500.000,- SK. Až za január 2009 vznikla povinnosť sa registrovať pri novom obrate.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    posledné sledované obdobie pre obrat 1.500.000,-
    bolo 01.2008 - 12.2008
    za obdobie 02.2008 - 01/2009 už platí pre registráciu obrat 35.000,- EUR

    mirianka je offline (nepripojený) mirianka

    mirianka
    Ďakujem pekne, ale ja si myslím, že tento príjem sa do obratu nezapočítava, lebo na tento účel sa započítavajú výnosy z dodávaných služieb v tuzemsku. On to robil pre rakúskeho odberateľa.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Máš pravdu, že do obratu sa zahrňa iba príjem z dodávanych tovarov a služieb pri ktorých je miesto dodania v tuzemsku.

    Do obratu sa nebude zahrňať príjem zo služieb uvedených v § 15, odst. 8, ak
    miesto dodania týchto služieb nebude tuzemsko.

    Bude to za predpokladu, že Ste si správne určili miesto dodania pri fakturácii. Nestačí, že Ste poskytovali služby vymenované v odst. 8 pre odberateľa s rakúskym IČ Dph.

    mirianka je offline (nepripojený) mirianka

    mirianka
    Takže, ak mu poskytol poradenstvo v sídle spoločnosti v Rakúsku, ale poradenstvo sa týkalo projektu, ktorý sa realizuje na Slovensku, miestom dodania je SR? Ja by som sa držala zákonného ustanovenia, že v týchto prípadoch (§15 ods. 8) je miestom dodania tam, kde má odberateľ sídlo. Nemajú žiadnu zmluvu a ani vo faktúre nemajú konkretizované miesto dodania.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    mirianka Pozri príspevok
    Takže, ak mu poskytol poradenstvo v sídle spoločnosti v Rakúsku, ale poradenstvo sa týkalo projektu, ktorý sa realizuje na Slovensku, miestom dodania je SR? Ja by som sa držala zákonného ustanovenia, že v týchto prípadoch (§15 ods. 8) je miestom dodania tam, kde má odberateľ sídlo. Nemajú žiadnu zmluvu a ani vo faktúre nemajú konkretizované miesto dodania.
    Aj ja by som rada vedela odpovď na túto predchádzajúcu otázku aj ja mám tento problém. SZČO na Slovensku podniká v Nemecku pre nemecku firmu so sídlom v Mníchove. Ako rátať vystavené faktúry do obratu pre platcu DPH.Je miesto dodania Nemecko?! Ďakujem

    Nie každý vie všetko tak tí ktorí viete pomôžte.

    mirianka je offline (nepripojený) mirianka

    mirianka
    Na DU (aj keď viem, že to nemôžem brať za bernú mincu) mi potvrdili môj predpodklad, že akonáhle je služba poskytnutá platiteľovi z inej krajiny EU, je miestom dodania sídlo odberateľa. Takže toto by sa nemalo započítavať do obratu na účely registrácie DPH.
    Skúste sa pls k tomuto vyjadriť, ktorí dokonale ovládate problematiku DPH. Neviem, či sa máme do zajtra zaregistrovať al. nie. Vďaka

    Obrat na účely registrácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.