Zavrieť

Porady

Daň.priznanie za r.2008 a eur

Dobrý deň,
určite sa to tu už viackrát rozoberalo, len neviem, kde to nájsť, preto mám ešte jednu otázku.
Ako sa idú vypĺňať tlačivá - daňové priznania za r. 2008? Kde sa ide uvádzať euro? Ja som si bola po tlačivá na DU, a dali mi také priznania čo minulý rok, avšak daň budem musieť uhradiť v euro, nie? Prečo neurobili nové kolonky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    waitinka7 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    určite sa to tu už viackrát rozoberalo, len neviem, kde to nájsť, preto mám ešte jednu otázku.
    Ako sa idú vypĺňať tlačivá - daňové priznania za r. 2008? Kde sa ide uvádzať euro? Ja som si bola po tlačivá na DU, a dali mi také priznania čo minulý rok, avšak daň budem musieť uhradiť v euro, nie? Prečo neurobili nové kolonky?
    DP za rok 2008 vyplníš v Skk. Menou ešte € nebolo. Na € si prepočítaš len to, čo odvedieš, alebo čo Ti musia vrátiť.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    V poznamkach uvedieš vypočítanú daň v Skk , uvedieš konverzný kurz a napokon uvedeiš daň v eurach

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    V € a Sk zároveň sa uvádzajú hodnoty iba na riadkoch 7,8, 10,11 a 12.

    Prepočet sumy v Sk na €: Vyplňuje sa suma vypočítaná v slovenských korunách prepočítaná konverzným kurzom na eurá a zaokrúhlená na eurocent nadol.

    Pardón, toto sa týka potvrdenia o príjme...
    Naposledy upravil gabriela2579 : 16.02.09 at 17:43

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    A ako ospravedlnenie ponúkam nasledovnú pomôcku:

    V daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie roka 2008 podávanom v roku 2009, sa uvádzajú sumy v Sk, pričom sa použije rovnaké tlačivo, ktoré platilo pre rok 2007.
    V tomto daňovom priznaní sa prepočíta daň na úhradu na eurá konverzným kurzom 30,1260 a zaokrúhli na eurocenty nadol (na dve desatinné miesta).

    Príklad:
    Daňovníkovi v daňovom priznaní vznikla povinnosť uhradiť daň v sume 10 500 Sk. Táto suma sa prepočíta konverzným kurzom 30,1260 (10 500: 30,1260 = 348,536) a zaokrúhli sa na dve desatinné miesta nadol (348,536 ÷ 348,53). Daňovník teda zaplatí v roku 2009 sumu 348,53 eur.

    Daň.priznanie za r.2008 a eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.