Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel a motorky

V novom zákone o miestnych poplatkoch ktorý pojednáva aj o tejto dani vypadli jednostopé motorové vozidlá... sú motorky "osobné motorové vozidlá"? platí sa na ne táto daň?

Dík..

Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fasia je offline (nepripojený) fasia

    fasia
    Alebo ešte inak.. už som tu našla na porade že daň z motorových vozidiel sa platí na vozidlá kategórie M, N, a O

    V technickom preukaze je uvedená kategória M-L3- a ščil buc človek múdry....

    platiť či neplatiť?

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    Ja som tiež hladala motorky. Nikde sa o nich nepíše. Na DU mi povedali, že keď sa o nich nepíše tak tam "ASI" nepatria. Takže neviem a budem sledovať ostatné rady.

    marta je offline (nepripojený) marta

    marta
    Heleč
    Ja som tiež hladala motorky. Nikde sa o nich nepíše. Na DU mi povedali, že keď sa o nich nepíše tak tam "ASI" nepatria. Takže neviem a budem sledovať ostatné rady.
    Motorky nie sú predmetom dane z motorových vozdiel, pretože nie sú zákonom taxatívne určené. Predmetom dane sú len kategórie vozidiel M, N, O.

    Daň z motorových vozidiel a motorky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.