Zavrieť

Porady

ukončenie živnosti a leasing

Dobrý deň, mám problém s ktorým si neviem poradiť, živnostník ukončil živnosť k 31.1.2008, ale následne mu beží leasing na stroj. Od. 1.2.2008 založil s.r.o., kde vykonáva tú istú činnosť ako keď bol živnostník a využíva, stroj ktorý mal na leasing ako živnostník.... a teraz neviem čo s tým. Môžem to spraviť nasledovne.....

Odpisy by som učtovala len do 31.12.2007, za rok 2008 by som v daňovom priznaní priznala zostatkovú cenu leasingu do príjmu a následne by som ho splácala ako fyzická osoba. Môžem tiež tento stroj ešte predať v januári 2008
s.r.o., aby som ho dostala do majetku s.r.o. za zostatkovú cenu, ktorú priznám v príjme ako živnostník.... Veľmi by som potrebovala poradiť, čo s tým, alebo existuje nejaký lepší a čistejší spôsob. Majiteľ odmieta postúpenie leasingu na s.r.o. z dôvodu poplatkov....

ĎAkujem moc za poradenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Prosím poradte, už som prečítala toľko materiálu k danej téme, že mám
    z toho ešte väčší chaos...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    účtovník - junior Pozri príspevok

    za rok 2008 by som v daňovom priznaní priznala zostatkovú cenu leasingu do príjmu
    len otázka: prečo?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    účtovník - junior Pozri príspevok
    Majiteľ odmieta postúpenie leasingu na s.r.o. z dôvodu poplatkov....

    ĎAkujem moc za poradenie.
    Najčistejší, najjednoduchší spôsob, ktorý by som zvolila, je postúpenie leasingu na PO.

    Ak sa postupí leasing neposudzuje sa to ako porušenie podmienok leasingu z hľadiska dane z príjmov.
    Ak nedohodnete odstupné, tak nový nájomca iba spláca zvyšné leasingové splátky.

    A poplatky ? Máte na mysli tie, čo sa platia za prevod leasingu ? Možno je to
    5 000 - 10 000,- Sk. Na leasing sa väčšinou obstaráva majetok radovo oveľa drahší (oproti poplatku), takže určite to nie je likvidačný poplatok .

    ukončenie živnosti a leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.