Zavrieť

Porady

Daňové priznanie r.2008

Chcem sa opýtať, vediem si jednoduché účtovníctvo a chcem si uplatniť paušálne výdavky (40%) za rok 2008. Na odvody do poistovní som uhradila sumu : napr. 45000,-Sk. No 21 dní som bola PN a Socialna poistovna mi zaslala PN 1800,-Sk . Akú sumu dám do výdavkov na poistné? PN si dám do príjmov, alebo si o 1800,-Sk znížim sumu na poistné celkom. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mirka zelenakova Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, vediem si jednoduché účtovníctvo a chcem si uplatniť paušálne výdavky (40%) za rok 2008. Na odvody do poistovní som uhradila sumu : napr. 45000,-Sk. No 21 dní som bola PN a Socialna poistovna mi zaslala PN 1800,-Sk . Akú sumu dám do výdavkov na poistné? PN si dám do príjmov, alebo si o 1800,-Sk znížim sumu na poistné celkom. Vďaka.

    Ak idete uplatňovať paušálne výdavky za rok 2008 .....treba zároveň posúdiť aj rok 2007 z dôvodu prechodu na paušálne výdavky v roku 2008.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    mirka zelenakova Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, vediem si jednoduché účtovníctvo a chcem si uplatniť paušálne výdavky (40%) za rok 2008. Na odvody do poistovní som uhradila sumu : napr. 45000,-Sk. No 21 dní som bola PN a Socialna poistovna mi zaslala PN 1800,-Sk . Akú sumu dám do výdavkov na poistné? PN si dám do príjmov, alebo si o 1800,-Sk znížim sumu na poistné celkom. Vďaka.
    Do výdavkov dáte skutočne zaplatené poistné. PN uhradená zo Sociálnej poisťovne sa v príjmoch nikde neuvádza - nie je to zdaniteľný príjem.
    Elena Navrátilová
    mirka zelenakova Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, vediem si jednoduché účtovníctvo a chcem si uplatniť paušálne výdavky (40%) za rok 2008. Na odvody do poistovní som uhradila sumu : napr. 45000,-Sk. No 21 dní som bola PN a Socialna poistovna mi zaslala PN 1800,-Sk . Akú sumu dám do výdavkov na poistné? PN si dám do príjmov, alebo si o 1800,-Sk znížim sumu na poistné celkom. Vďaka.
    PN sa neudáva do príjmov. Je to "sociálna dávka" tak ako aj napr. dávka v nezamestnanosti. Takže do príjmov sa dá "napr. 45000,- Sk".

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    k PN som sa nevyjadrovala , lebo už k PN tu bola odpoveď ...lenže ju prispievateľ vymazal medzitým , ako som ja zadala svoj príspevok .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Takže do príjmov sa dá "napr. 45000,- Sk".

    Určite do príjmov??
    Elena Navrátilová
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Určite do príjmov??
    Áno, určite do príjmov. Do príjmov "napr. 45OOO,- SK" ... Prečo by nemohla mať príjem napr. 45000,-? Aj keď v zadaní uvádza zadávateľka ... "Na odvody do poistovní som uhradila sumu : napr. 45000,-Sk. "

    Daňové priznanie r.2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.