Zavrieť

Porady

Faktúra z ČR

Dobrý večer,
mám taký problém a prosím o radu. Mám klienta, ktorý nakúpil tovar z ČR, prišla faktúra, na ktorej bolo uvedené suma npr. 1000kč, DPH 0%, suma celkom 1000kč, ( čo je podľa mňa správne )
Teraz nám tento dodávateľ poslal saldo, kde je suma faktúr navýšená o DPH a nám to vykazuje neuhradené faktúry presne o rozdiel z DPH.
Ak je to nákup z iného členského štátu, tak na faktúre nesmie byť uvedené DPH. Alebo ako to má byť prosím Vás, majú nárok na dopočítanie sumy DPH ?
Ja si myslím, že nie, ale prosím o radu.
Dodávateľ v ČR je platca DPH v ČR, môj klient nie je platca DPH.
vopred ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    grušina Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    mám taký problém a prosím o radu. Mám klienta, ktorý nakúpil tovar z ČR, prišla faktúra, na ktorej bolo uvedené suma npr. 1000kč, DPH 0%, suma celkom 1000kč, ( čo je podľa mňa správne )
    Teraz nám tento dodávateľ poslal saldo, kde je suma faktúr navýšená o DPH a nám to vykazuje neuhradené faktúry presne o rozdiel z DPH.
    Ak je to nákup z iného členského štátu, tak na faktúre nesmie byť uvedené DPH. Alebo ako to má byť prosím Vás, majú nárok na dopočítanie sumy DPH ?
    Ja si myslím, že nie, ale prosím o radu.
    Dodávateľ v ČR je platca DPH v ČR, môj klient nie je platca DPH.
    vopred ďakujem za rady
    Dodávateľ z ČR ako platiteľ dph, kedže predal tovar neplatcovi dph, mal povinnosť fakturovať s dph. Faktúru majú zle vyhotovenú, oni si ju zrejme už opravili, preto to saldo už s dph.

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    ďakujem za odpoveď. To znamená, že tam mala byť vyčíslená DPH ako 19% z ceny ? A ak je to ich chyba, mi to musíme doplatiť?

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Ahoj ,prosím Ťa mohla by si mi napísať ako potom prepočítavaš kurz z CZK na Eura, ktorý kurz ECB použiješ? Ďakujem.

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Ahoj,dakujem za odpoveď. A mohla by si mi predsa ešte trošku poradiť. Keď príde FA z Čiech - príde hneď aj s tovarom. Samozrejme má dátum vystavenia skôr ako je dodávka. Ktorý kurz ECB použijem? Deň vystavenia faktúry? Alebo môžem deň kedy FA prišla?Ďakujem.

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    ekonella Pozri príspevok
    Treba si stanoviť deň uskutočnenia účtovného prípadu vo vnúrnej smernici.

    Ahoj ,ďakujem za odpoveď.Myslíš, že takáto smernica potom obstojí pri daň.kontrole?Ďakujem.Andrea

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.