Zavrieť

Porady

ešte raz stravné

Milí poraďáci,

preštudovala som už takmer všetko, čo tu bolo o stravnom napísané, ale nie som si istá, ako mám postupovať. Mám dosť špecifický prípad - SZČO, ktorá je každý pracovný deň na cestách, pretože jej náplň činnosti je takej povahy, aj keď miesto podnikania má samozrejme trvalé bydlisko.

V tomto prípade si môže uplatniť stravné len prostredníctvom zákona o cest. náhradách a na základe cestovného príkazu, alebo by bolo obhájiteľné, keby si kúpila stravné lístky a na konci mesiaca by si vždy uplatnila v nákladoch len príslušný počet straveniek v hodnote, aká je podľa zákona stanovená.

Vie ma niekto v tomto usmerniť? Naozaj je nutné vypisovať cesťáky, prípadne sa dajú tieto cesťáky nejak zjednodušiť, keď má oporu v knihe jázd napríklad?

budem veľmi vďačná za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    moncici je offline (nepripojený) moncici

    moncici
    Ja ako SZCO si davam na konci mesiaca SL/podla toho kolko je prac.dni v mesiaci/ , za rok je to asi 250 prac .dni.Robim aj jazdy autom/sukromnym/ nemam ho v majetku . Preto si uplatnujem nahradu za benzin a pausal na km.
    Stravne si pri jazdach nerobim, pretoze si uplatnujem SL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.