Zavrieť

Porady

pracovnoprávny vzťah medzi manželmi

Spracovávam mzdovú agendu v s.r.o. a mam takuto situáciu.
Majitelom spolocnosti je žena na materskej dovolenke. Konateľom spoločnosti je manžel majitelky. Po uplynutí materskej dovolenky sa chce majiteľka zamestnať vo vlastnej spoločnosti. Nevidim v tom nejaky problem, lem mam pocit že pracovnopravny vzťah medzi manželmi sa posudzuje nejak inak.
Ak mi viete niekto pomoct budem velmi rada.

Dakujem za odpovede, ale rada by som vedela, kde sa o tom hovorí v zákone.
Naposledy upravil Helena : 08.07.04 at 14:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    myslím, že to nemôže byť ak by to bolo SZČO, ale ak je s.r.o., tak nevidím problém.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    V súčasnosti platný ZP nezakazuje vzájomné zamestnávanie manželov. Ak si dobre pamätám, tak v predchádzaujúcom ZP ten zákaz bol, ale už neplatí.

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    prikláňam sa k "Magma", u FO už tohto roku to nie je problém a v s.r.o. to už nemôže byť problém vôbec, pretože aj keď je konateľ alebo spoločník môže byť zamestnancom.

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Môže už manželka zamestnať manžela vo svojom podniku ako zásobovača?
    A takisto svoju mamu ako predavačku? Je to už definitívne schválené?
    Prajem peknú nedeľu .

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    V zákonníku práce bol vypustený § 12, ktorý zakázoval vznik pracovného vzťahu medzi manželmi. Na základe toho, už nie je problém zamestnávať na pracovný pomer manžel, manželku, príp. ostatných príbuzných. S pozdravom Edita

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    accad
    V zákonníku práce bol vypustený § 12, ktorý zakázoval vznik pracovného vzťahu medzi manželmi. Na základe toho, už nie je problém zamestnávať na pracovný pomer manžel, manželku, príp. ostatných príbuzných. S pozdravom Edita
    Prosím o radu!!!!
    Stále je toto hore platné. Mám klientku, ktorá má s.r.o. je v nej konateľka a nie je v nej zamestnaná. Môže zamestnať táto s.r.o. jej manžela???
    Ja som toho názoru, že áno, ale ona mi vravela, že niekde čítala, že môže sa zamestnať manžel, ale že tam ma nejaké obmedzenia. Ako to teda je????
    ďakujem vopred!

    PORADA JE SUPER, keď mám nejaký PRÚSER!!!

    toria

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    toria
    Prosím o radu!!!!
    Stále je toto hore platné. Mám klientku, ktorá má s.r.o. je v nej konateľka a nie je v nej zamestnaná. Môže zamestnať táto s.r.o. jej manžela???
    Ja som toho názoru, že áno, ale ona mi vravela, že niekde čítala, že môže sa zamestnať manžel, ale že tam ma nejaké obmedzenia. Ako to teda je????
    ďakujem vopred!

    PORADA JE SUPER, keď mám nejaký PRÚSER!!!

    toria
    Nie je tam žiadne obmedzenie, čiže môže byť zamestnaný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.