Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus

Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť s daňovým bonusom, pretože v roku 2008 sme zamestnali na HPP ženu, ktorá poberá rodičovský príspevok. Teraz v žiadosti o RZD uviedla, že dodatočne si uplatňuje nárok na daňový bonus. Jej manžel je nezamestnaný.Hrubý príjem u nás mala 80.000,- Sk.Má nárok na celý daňový bonus 6822,-Sk aj keď poberala rodičovský príspevok?
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

macula Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť s daňovým bonusom, pretože v roku 2008 sme zamestnali na HPP ženu, ktorá poberá rodičovský príspevok. Teraz v žiadosti o RZD uviedla, že dodatočne si uplatňuje nárok na daňový bonus. Jej manžel je nezamestnaný.Hrubý príjem u nás mala 80.000,- Sk.Má nárok na celý daňový bonus 6822,-Sk aj keď poberala rodičovský príspevok?
áno, má nárok v plnej výške 6822,- Sk
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

macula, nebolo potrebné zakladať novú tému. Ak mala hrubý príjem 80.000.- Sk, má nárok na bonus.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

ďakujem a rodičovský príspevok nikam neuvádzam?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

macula Pozri príspevok
ďakujem a rodičovský príspevok nikam neuvádzam?
nie, nakoľko to nie je príjem podliehajúci dani z príjmu
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Prosím Vás poraďte mi či má niekto nárok na daňový bonus ak mal príjem zo ZČ za jeden mesiac cca 15000 potom bol na úrade práce do júla a od augusta
bol SZČO s príjmom 40000 okrem toho mal príjmy z dohody 6000 mne sa zdá, že nemá ale nie som si istá
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Aspoň z jednej činnosti musí dosiahnuť výšku polovice minimálnej mzdy za rok, a pritom v podnikaní nesmie mať stratu. Takže v uvedenom prípade nemá nárok na bonus.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

A čo v takom prípade ak 1-8 bol na UP a od 9-12 sa zamestnal a mal HP 10 000 mesačne. Uplatnil si narok na DB. Kedže nedosiahol ani polvicu príjmov musí DB vrátiť ?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ivenka Pozri príspevok
A čo v takom prípade ak 1-8 bol na UP a od 9-12 sa zamestnal a mal HP 10 000 mesačne. Uplatnil si narok na DB. Kedže nedosiahol ani polvicu príjmov musí DB vrátiť ?
Nie, v uvedenom prípade sa bonus nemusí vrátiť.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

A viem mu doplatiť na zaklade tých 3 mesačných príjmov DB za tie 3 mesiace ? Predpokladám, že to plati aj opačne.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ak by mal bonus vyplácaný mesačne, má naň nárok a nemusí ho vrátiť. Ak ho však mesačne vyplácaný nemal, teraz mu ho už nemôžeš doplatiť.
http://drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxm...ia=1#7_0_1L7G7
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Má nárok na daňový bonus manžel, na dieťa, ktoré je jeho manželky,/ ešte ho nemá osvojené,/ no žijú v spoločnej domácnosti.

Vďaka
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
invest Pozri príspevok
Má nárok na daňový bonus manžel, na dieťa, ktoré je jeho manželky,/ ešte ho nemá osvojené,/ no žijú v spoločnej domácnosti.

Vďaka
áno, má nárok na bonus na dieťa druhého z manželov, čiže manželky (pri splnení ostatných zákonných podmienok samozrejme)
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Ďakujem
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ahojte,
mám taký problém so SZČO, ktorý bol aj zamestnaný a v zamestnaní mu vyplácali daňový bonus do 8 mesiaca vrátane, pretože jeho syn končil strednú školu. Teraz som zistila, že ten syn si od 1.8.2008 založil živnosť. Má teraz SZČO cez daňové priznanie vrátiť tento neoprávnene vyplatený daňový bonus DÚ?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Posúvam.....
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

macula Pozri príspevok
Ahojte,
mám taký problém so SZČO, ktorý bol aj zamestnaný a v zamestnaní mu vyplácali daňový bonus do 8 mesiaca vrátane, pretože jeho syn končil strednú školu. Teraz som zistila, že ten syn si od 1.8.2008 založil živnosť. Má teraz SZČO cez daňové priznanie vrátiť tento neoprávnene vyplatený daňový bonus DÚ?
Prosím poraďte, môžem to ja vrátiť cez DP, alebo to musí nahlásiť zamestnávateľovi a ten to vyrovná?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
macula Pozri príspevok
Ahojte,
mám taký problém so SZČO, ktorý bol aj zamestnaný a v zamestnaní mu vyplácali daňový bonus do 8 mesiaca vrátane, pretože jeho syn končil strednú školu. Teraz som zistila, že ten syn si od 1.8.2008 založil živnosť. Má teraz SZČO cez daňové priznanie vrátiť tento neoprávnene vyplatený daňový bonus DÚ?


vyrovnáš to v DP
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ďakujem
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
macula Pozri príspevok
Prosím poraďte, môžem to ja vrátiť cez DP, alebo to musí nahlásiť zamestnávateľovi a ten to vyrovná?

zamestnávateľ mu nevyrovná, nakoľko si podáva DP, takže Ty mu to vyrovnáš v DP.
v tom prípade by to vyrovnal zamestnávateľ, keby mu robili oni RZD.
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

prosím o radu - žena pracovala 6 mesiacov, potom bola nezamestnaná a počas obdobia trvania pracovného pomeru poberala 6 mesiacov daňový bonus, jej príjem za 6 mesiacov bol menej ako 1773 eur... musí podať daňové priznanie len kvôli tomu že minulé dva roky si uplatnila odpočet na životnú poistku a tú zrušila ... DP robím cez KROS a stále mi to dáva tak, že ten daňový bonus bol ako by nesprávne vyplatený a mala by ho vrátiť, ako to je teda? má ho vrátiť a uplatní si ho manžel? alebo sa to napíše ako do DP? prosím poraďte mi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať