Zavrieť

Porady

DPH z pohonných hmôt bez knihy jázd

Môj šéf chce okamžite zrušiť knihu jázd na automobil zaradený v majetku firmy (právnickej osoby). Ak je možné uplatniť v nákladoch 80% z ceny pohonných hmôt, ako to bude s DPH k tým ph prisluchajúcim? Mám urobiť 80%-ný prepočet? Alebo januárové doklady radšej podržať do februára, kým táto otázka bude vyjasnená? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    emka28 Pozri príspevok
    Môj šéf chce okamžite zrušiť knihu jázd na automobil zaradený v majetku firmy (právnickej osoby). Ak je možné uplatniť v nákladoch 80% z ceny pohonných hmôt, ako to bude s DPH k tým ph prisluchajúcim? Mám urobiť 80%-ný prepočet? Alebo januárové doklady radšej podržať do februára, kým táto otázka bude vyjasnená? Ďakujem za odpoveď.

    Prepáčte , ale čo sa už národ zbláznil ?

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    emka28 Pozri príspevok
    Môj šéf chce okamžite zrušiť knihu jázd na automobil zaradený v majetku firmy (právnickej osoby). Ak je možné uplatniť v nákladoch 80% z ceny pohonných hmôt, ako to bude s DPH k tým ph prisluchajúcim? Mám urobiť 80%-ný prepočet? Alebo januárové doklady radšej podržať do februára, kým táto otázka bude vyjasnená? Ďakujem za odpoveď.
    Novela zákona o dani z príjmov je platná od 1.3.2009, takže s januárovými dokladmi to nemá nič spoločné
    Naposledy upravil blondy : 18.02.09 at 13:30

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zita5 Pozri príspevok
    Prepáčte , ale čo sa už národ zbláznil ?

    ee, to len šéfovi sa nechce spisovať kilometríky

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Paula Pozri príspevok
    ee, to len šéfovi sa nechce spisovať kilometríky
    Aj ma veru mrzí moja reakcia , ale som prekvapená , že ak niekto započuje , že schválili Zákon o dani z príjmu , tak už aj zaraz robí opatrenia . Však všetko musí mať svoju postupnosť a musíme si počkať aj na nadobudnutie účinnosti zákona .

    emka28 je offline (nepripojený) emka28

    emka28
    Môj šéf je informovaný a nemá knihu jázd ako obľúbenú literatúru.
    Pretože je celkom možné, že niektoré ustanovenia zo zmien zákona budú platiť celý rok 2009, potom by som asi musela upravovať priznanie k DPH za január. Nepodarilo sa mi ten zákon nájsť, tak som sa chcela informovať u vás na Porade. Prepáčte a ďakujem za všetky odpovede.

    DPH z pohonných hmôt bez knihy jázd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.