Zavrieť

Porady

Dovolenka???

Som zvedavá, či sa aj podľa Vás ráta ako celodenná dovolenka, keď ráno odídem do práce, začínam o 8:00, vstávam o 6:00 a kvôli tomu, že sme mali technické problémy s počítačom, ma už dvakrát poslala konateľka domov na celodennú dovolenku. Bola som vo firme do 9 alebo predtým do 9:30. Kým som prišla domov, už bolo po 10:00. Nehovoriac o tom, že som musela platiť aj za autobus. Keď má človek dovolenku, tak by chcel oddychovať celý deň, nie? Môže sa to rátať ako celodenná dovolenka? Keď už som raz v robote, tak ma môžu hocikedy poslať domov? Tak som už minula dva dni a ani som si neoddýchla....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Podľa § 111 ods. 3 Zákonníka práce čerpanie dovolenky je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi aspoň 14 dní vopred. Toto obdobie môže byť výnimočne skrátené so súhlasom zamestnanca. Vo Vašom prípade išlo zrejme o prekážky v práci na strane zamestnávateľa a teda zamestnávateľ mal postupovať podľa § 142 a nasl. Zákonníka práce.
    Naposledy upravil elaurie : 18.02.09 at 13:29

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    suzan0079 Pozri príspevok
    Som zvedavá, či sa aj podľa Vás ráta ako celodenná dovolenka, keď ráno odídem do práce, začínam o 8:00, vstávam o 6:00 a kvôli tomu, že sme mali technické problémy s počítačom, ma už dvakrát poslala konateľka domov na celodennú dovolenku. Bola som vo firme do 9 alebo predtým do 9:30. Kým som prišla domov, už bolo po 10:00. Nehovoriac o tom, že som musela platiť aj za autobus. Keď má človek dovolenku, tak by chcel oddychovať celý deň, nie? Môže sa to rátať ako celodenná dovolenka? Keď už som raz v robote, tak ma môžu hocikedy poslať domov? Tak som už minula dva dni a ani som si neoddýchla....
    elaurie už podstatné povedala.

    Myslím, že malo ísť o prekážku v práci na strane zamestnávateľa a náhradu mzdy vo výške priemernej mzdy. Z-ľ ťa nemal posielať domov a písať ti dovolenku. Navyše ty si odpracovala 1 hodinu (resp. 1,5 hodiny), ktorú ti mal zaplatiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.