Zavrieť

Porady

Prac.cesta do Čiech

Ahojte,potrebujem poradiť ako mám vyplatiť prac.cestu do Čiech, ktorá sa začína v piatok ráno o 7.00 hod a končí v sobotu okolo 12.00 hod.
V piatok je zabezpečená večera,ubytovanie a v sobotu raňajky.Je mi jasné že budem krátiť prvý deň o večeru -210,-CZK a druhý deň o raňajky -150,-CZK.
Neviem koľko môžem dať na sobotu stravné a vreckové. Vreckové máme určené 40%.
Ďakujem vopred za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    OlgaM Pozri príspevok
    Ahojte,potrebujem poradiť ako mám vyplatiť prac.cestu do Čiech, ktorá sa začína v piatok ráno o 7.00 hod a končí v sobotu okolo 12.00 hod.
    V piatok je zabezpečená večera,ubytovanie a v sobotu raňajky.Je mi jasné že budem krátiť prvý deň o večeru -210,-CZK a druhý deň o raňajky -150,-CZK.
    Neviem koľko môžem dať na sobotu stravné a vreckové. Vreckové máme určené 40%.
    Ďakujem vopred za radu!
    Treba uviesť presné hodiny prechodu hranicou SR/ČR, od toho sa odvíjajú náhrady.

    AK by som ale tie hodiny bral ako prechod hranicou, tak za piatok by mal náhradu 600 - 210 + 240 vreckové = 630 CZK
    a za sobotu (ak by hranicu prekročil pred 12tou) 300 - 150 + 120 = 270 CZK

    teda spolu 900 CZK.

    ajka5 je offline (nepripojený) ajka5

    ajka5
    Ja mam podobný problém zamestanec vycestoval na sluzobnu cestu do ČR. Zo SR v utorok o15:00 a prekročil hranicu o 16:OO a prisiel v piatok o z 20:30 na SR. Mal poskytnuté len ranajky. Ako je to s vreckovým a stravným. Ďakujem. Pozerala som viaceré članky a prispevky ale počula som rôzne nazory. Je mi jasné ze stravné sa bude kratit na základe poskytnutých ranajok o 25%. Tento zamestnanec bol na školení a boli mu poskytnuté školiacim centrom aj SL na obed. Ďakujem

    ajka5 je offline (nepripojený) ajka5

    ajka5
    Este chcem pripomenut ze nikde v smernici nemame určenú % výšky vreckového. Viem ze je mozné 5 - 40% ktoré pouziť.

    OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

    OlgaM
    Ďakujem za radu a Ajke5 - vreckové musí byť určené v smernici,najmenej sa musí dať 5 percent - viac sa môže.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ajka5 Pozri príspevok
    Este chcem pripomenut ze nikde v smernici nemame určenú % výšky vreckového. Viem ze je mozné 5 - 40% ktoré pouziť.
    Ak nemáte v smernici určenú výšku vreckového (nemusí byť), tak zamestnanci majú nárok, ako napísala OlgaM, na tých 5%.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ajka5 Pozri príspevok
    Ja mam podobný problém zamestanec vycestoval na sluzobnu cestu do ČR. Zo SR v utorok o15:00 a prekročil hranicu o 16:OO a prisiel v piatok o z 20:30 na SR. Mal poskytnuté len ranajky. Ako je to s vreckovým a stravným. Ďakujem. Pozerala som viaceré članky a prispevky ale počula som rôzne nazory. Je mi jasné ze stravné sa bude kratit na základe poskytnutých ranajok o 25%. Tento zamestnanec bol na školení a boli mu poskytnuté školiacim centrom aj SL na obed. Ďakujem
    Za utorok má nárok: 300 CZK + vreckové 15 CZK = 315 CZK
    za stredu - piatok: 600 - 150 (za raňajky) + vreckové 30 = 480 CZK x 3 dni = 1440

    SPOLU: 1755 CZK

    TO s tým obedom mi treba upresniť, lebo v uvedenom výpočte som to nezohľadnil. Ak mal bezplatne poskytnutý obed (napr. obed bol v cene školenia), tak mu bude treba krátiť stravné aj za obedy.

    Potom: krátenie obed za deň - 240 x 3 dni = 720

    Upravený nárok (s poskytnutými obedmi) bude 1755 - 720 = 1035 CZK

    ajka5 je offline (nepripojený) ajka5

    ajka5
    Ďakujem za pomoc. Ta suma vreckového je len 5% ale môzem ak som pochopila dať az 40%. Ta suma my vysla rovnaku. Este jednu vec. Na porade som nasla ze kurz na € ma byť ako bol prvý deň v mesiaci v ktorom nastala SC.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ajka5 Pozri príspevok
    Ďakujem za pomoc. Ta suma vreckového je len 5% ale môzem ak som pochopila dať az 40%. Ta suma my vysla rovnaku.
    Ak vedenie firmy tak rozhodne, tak môžete dávať až 40% vreckového. O tom ale nemôžeš rozhodovať ty, ak si v pozícii mzdárky či v účtarni, ale napr. konateľ alebo predstavenstvo.

    ajka5 Pozri príspevok
    Este jednu vec. Na porade som nasla ze kurz na € ma byť ako bol prvý deň v mesiaci v ktorom nastala SC.
    Áno, je to novinka v zákone o cest. náhradách, ale presne neviem, či sa tým kurzom majú prepočítať všetky náhrady, alebo len stravné. AK mu to chceš vyplatiť v €, tak to prepočítaj tým kurzom prvého dňa v mesiaci. Ak zistím niečo bližšie, tak budem na stránke informovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.