Zavrieť

Porady

Usporiadat
AGS AGS

AGS je offline (nepripojený) AGS

Dobrý den postup pri likvidacii je nasledovný :

s.r.o. zvola VZ kde sa vyhlasi ze firma vstupuje do s.r.o. prip ak 1 konatel a majitel tak rozhodnutie 1 spoočnika
a vymenuje v tomto rozhodnuti likidatora ( staturtar prip. iná osoba )
nasledne postup :
-zverejnenie vyzvy likvidatora v OV 19,91 eur poplatok
-navrh zmeny do OR ze je firma v likivdacii ( 2x ov.suhlas s likvidatorom a rozhodnutie o vstupe do likvidacie )
-do 15 dni je poviina ohlasit na DU ze bolo dane rozhodnutie priklada sa original rozhodnutia
- do 30 dni od vstupu treba mimoriadnu zavierku a DP podat na DU

pred vstupom do likvidacie je dobre vycistit cele uctovnictvo pohladavky a zavazky a majetok .ak firma nebude mat dost penazi na spaltenie zavazkov pocas likvidacie tak pojde do konkurzu. preto to treba vsetko vycistit pred vstupom.

do 90 dni sa caka na odozvu na zverejnenie vyzvy likvidatora a az po 90 dni od podania na DU sa moze firma oficialne zlikvidovat vymazom z OR kde sa priklada aj suhlas DU s vymazom.
0 0
tereza5 tereza5

tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

Dakujem
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Ak vstupila sro do likvidacie 1.12.2008 a do 30 dni sme podali danove priznanie mame povinnost podat aj teraz k 31.3.2009 dalsie danove priznanie ked likvidacia este nebola ukoncena ?
Dakujem
0 0
kamakorka kamakorka

kamakorka je offline (nepripojený) kamakorka

my sme vstúpili do likvidácie od 1.1.2007, oznamili sme to aj na DU, OR, OV. Záväzky, pohľadávky nemáme ani majetok, peniaze sú na účte. Za rok 2007 som podala daňové priznanie, ale DU mi ho poslal domov späť, vraj nebolo potrebné ho podať. Teraz som pre istotu podala za rok 2008. Bolo potrebné ho podať? Bola by som rada, keby sa firma čím skôr vymazala z OR. Sme stále registrovaný ako platca DPH, podávam negatívný výkaz DPH. Vraj pred likvidáciou treba odhlásiť platcu DPH a DU pride okamžite na kontrolu. A potom pred likvidáciou samotnou príde na kontrolu tiež. Viete mi povedať aký je další postup? Či je takýto ako som to napísala?
0 0
AGS AGS

AGS je offline (nepripojený) AGS

Ak firma vstupila do likvidacie 1.12.2008 tak sa malo podat normalne DP za 2008 a do 30 dni od vstupu do likvidacie sa podava mimoriadna zavierka vratane vsetkych priloh. Firmy ktore su v likvidacii vraj nemusia platit preddavky na dan podla nazoru nasej auditorky. takze ste mali poslat za 2008 do 31.3.2009 a do 1.1.2009 zas mimoriadnu zavierku.

a vtom pripade 2 preco este stale nie je vymazana firma z OR, vraj po 90 dnoch uplnutia od vyzvy likvidatora vo vestniku sa ma podat ziadost o vymaz firmy na prislusnom DU a oni poslu vyjadrenie : ci suhlasia, ci pridu na kontorlu alebo poslu vypocty pokut. a potom sa moze pripravit navrh na vymaz firmy z OR.

prosim vas viete ako je to s tymi kontrolami DU ? kontroluju posledny rok likvidacie alebo cele ucotnictvo ?
dakujem
0 0
layla layla

layla je offline (nepripojený) layla

Ahojte! Nechcem zbytocne zakladat novu temu preto svoju prosbu davam sem Pisem pracu o zruseni podniku a preto by som sa chcela spytat, kde by som nasla na nete opisane zrusenie firmy krok za krokom. Som v tomto uplny laik, tak preto sa pytam tu. Nepoznam ziadnu firmu, ktora bola zrusena a preto to musim spracovat sama a nema mi kto pomoct . Za odpovede vopred dakujem.
0 0
verca2 verca2

verca2 je offline (nepripojený) verca2

človek ktorého baví jeho práca. Len keby bolo viacej času na štúdium :-( ...viac
AGS Pozri príspevok
Dobrý den postup pri likvidacii je nasledovný :

s.r.o. zvola VZ kde sa vyhlasi ze firma vstupuje do s.r.o. prip ak 1 konatel a majitel tak rozhodnutie 1 spoočnika
a vymenuje v tomto rozhodnuti likidatora ( staturtar prip. iná osoba )
nasledne postup :
-zverejnenie vyzvy likvidatora v OV 19,91 eur poplatok
-navrh zmeny do OR ze je firma v likivdacii ( 2x ov.suhlas s likvidatorom a rozhodnutie o vstupe do likvidacie )
-do 15 dni je poviina ohlasit na DU ze bolo dane rozhodnutie priklada sa original rozhodnutia
- do 30 dni od vstupu treba mimoriadnu zavierku a DP podat na DU

pred vstupom do likvidacie je dobre vycistit cele uctovnictvo pohladavky a zavazky a majetok .ak firma nebude mat dost penazi na spaltenie zavazkov pocas likvidacie tak pojde do konkurzu. preto to treba vsetko vycistit pred vstupom.

do 90 dni sa caka na odozvu na zverejnenie vyzvy likvidatora a az po 90 dni od podania na DU sa moze firma oficialne zlikvidovat vymazom z OR kde sa priklada aj suhlas DU s vymazom.
Prečo píšete viacerí, že sa podáva DP do 30 dní, veď:
Podľa zákona o dani z príjmov 595/2003 Z.Z §49 odst. 2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak, predľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka....

Alebo je niekde v zákone napísané, že v prípade vstupu do likvidácie, je treba podať DP do 30dní? My sme podávali neskôr, ako 30 dní.
hm?
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
určite do 90 dní.Ja by som potrebovala jednu informáciu v DP za rok 2008 som mala pripočítateľnú položku 50% záväzkov , podľa zákona, zvyšných 50 % mám povinnosť pripočítať v DP za rok 2009. Podávam ale mimoriadne DP, lebo firma vstúpila do likvidácie k 31.7.2009.Mám povinnosť pripočítať tých 50% ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pochemi Pozri príspevok
určite do 90 dní.Ja by som potrebovala jednu informáciu v DP za rok 2008 som mala pripočítateľnú položku 50% záväzkov , podľa zákona, zvyšných 50 % mám povinnosť pripočítať v DP za rok 2009. Podávam ale mimoriadne DP, lebo firma vstúpila do likvidácie k 31.7.2009.Mám povinnosť pripočítať tých 50% ?
áno, je to tiež zdaňovacie obdobie. Zákon hovorí do dvoch rokov..... pri odklade by si to už nestihla.
Naposledy upravil KEJKA : 10.10.09 at 19:23
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, dnes mi volal jeden klient ohladne likvidacie. Je to firma, kt. nema majetok okrem hotovosti na BU. Neviem, ci by bol postup spravny:
1. Zavazky ma este z r. 2002 voci zamestnancom (tie treba DDP - dodanit), uctovne ich zlikvidujem v r.2010 (zial doteraz sa tak nestalo), pokladne sa este vyrovna vacsia cast zavazkov voci spolocnikom, takze majetok bude na 0 a zostanu len zavazky voci spolocnikom cca 1000,- EUR.
2. Firma na VZ vyhlasi ze vstupuje do likvidacie a vymenuje likvidatora - moze byt jeden z konatelov (kto to navrhuje - druhy konatel?)
3. nasla som tu dalsi postup - zverejnenie vyzvy likvidatora v OV a navrh zmeny do OR ze je firma v likvidacii (nemate niekto vzory uhlasu a rozhodnutia o vstupe do likvidacie a ostatnych dokladov, kt. k tomu treba?)
4. Do 90 (30?) dni od vstupu treba mimoriadnu zavierku a DP podat (teraz neviem je aj tu spominane, ze do 90 dni a niekde do 30 dni treba podat DP, tak ako to je?)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AGS Pozri príspevok
Dobrý den postup pri likvidacii je nasledovný :

s.r.o. zvola VZ kde sa vyhlasi ze firma vstupuje do s.r.o. prip ak 1 konatel a majitel tak rozhodnutie 1 spoočnika
a vymenuje v tomto rozhodnuti likidatora ( staturtar prip. iná osoba )
nasledne postup :
-zverejnenie vyzvy likvidatora v OV 19,91 eur poplatok
-navrh zmeny do OR ze je firma v likivdacii ( 2x ov.suhlas s likvidatorom a rozhodnutie o vstupe do likvidacie )
-do 15 dni je poviina ohlasit na DU ze bolo dane rozhodnutie priklada sa original rozhodnutia
- do 30 dni od vstupu treba mimoriadnu zavierku a DP podat na DU

pred vstupom do likvidacie je dobre vycistit cele uctovnictvo pohladavky a zavazky a majetok .ak firma nebude mat dost penazi na spaltenie zavazkov pocas likvidacie tak pojde do konkurzu. preto to treba vsetko vycistit pred vstupom.

do 90 dni sa caka na odozvu na zverejnenie vyzvy likvidatora a az po 90 dni od podania na DU sa moze firma oficialne zlikvidovat vymazom z OR kde sa priklada aj suhlas DU s vymazom.
ten overený súhlas čo znamená? Likvidátor súhlasí so svojim vymenovaním?
alebo ako?
Likvidátora vymenoval konateľ - likvidátor je iná osoba, ktorá nemá iný vzťah k sro.
0 0
LUkvetka LUkvetka

LUkvetka je offline (nepripojený) LUkvetka

Dobrý den,
chcem sa opytat. Firma A ukoncila najom k 30.6.2010. Nova firma B prebrala zavazky a zaviazala sa k ich uhrade na najme a takisto pokracuje v najme od 1.7.2010. Ako to mam zauctovat. Ako zrusim zavazom vo firme A (predkontacia) a ako vytvorim novy zavazok vo firme B (predkontacia). Dakujem krasne
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý večer, prosím Vás pekne o radu, sro chce vstúpiť do likvidácie, každoročne vykazuje stratu, má 1 zamestnanca, je mes.platcom DPH, nevykazuje činnosť, majú ešte záväzky za telefony a nájom. Sro, má v majetku mot.vozidlo,ktoré je nahlásené na DU a podala DP MV. Okrem iného, keďže nevykazuje činnosť, spoločník vkladal do spoločnosti peniaze, ktoré na VZ rozhodol preúčtovať na účet 413- ostatné kap. fondy - takto som to prebrala po druhom účtovníkovi. Neviem, kedy by nám sro zrušili, zam. ukončí pomer k 31.12.2011.A ešte bude treba nejaké peniažky na úhradu mzdy a odvodov a záväzkov, neviem, či to vyjde, bude môcť spoločník vložiť ďalšie peniaze do firmy? A následne ich preúčtovať na 413? Nebude to problém pri likvidácii? Prosím ak je takýto stav vo firme je možné zrušiť sro likvidáciou? Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
JE možné zrušiť sro a vstúpiť do likvidácie. Preúčtovaním na 413 /na základe rozhodnutia spoločníka/ dosiahnete, že sro nie je v predlžení, teda nemusí ísť do konkurzu. Je však jasné, že tieto peniaze už spoločník reálne neuvidí.
Neviem, či ste Q- alebo M-platiteľom DPH, ak nesplňate podmienku obratu, odporúčam požiadať o zrušenie registrácie.
Možno lepšie - najskôr rozhodnúť o zrušení, urobiť mimoradnu účtovnú závierku, podať DPPO, oznámiť na DU likvidáciu a požiadať o zrušenie registrácie DPH.
Načo máte zam-ca, ked firma činnosť nevykazuje? PP sa dá ukončiť aj dohodou -skôr. Alebo je to už papierovo doriešené?

počítaj 3-4 mesiace na def.výmaz sro z OR aj to pokiaľ nie sú iné dlžoby. Potrebujete potvrdenia z SP, ZP, ako aj súhlas s výmazom z DU a všetky záväzky musia byť vysporiadané.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ďakujem pekne za rady, firma sa rozhodla, že vstúpi do likvidácie 31.12.2011, vzhľadom k tomu by som sa chcela ešte spýtať ohľadne toho mot.vozidla, čo s ním majú spraviť? Mali ho v spoločnosti, odvádzali daň. Chcela by som zrušiť registráciu, čo k tomu potrebujeme? Prosím može teda spoločník vložiť ďalšie peniažky do firmy? A následne by som to preúčtovala na tú 413? A túto platbu budem musieť nahlasovť cez súhrnný výkaz DU? Dnes mi konateľka oznámila, že nabytok,ktory ma firma v kancelarii (skrina, rokovaci stol, pisaci stol, stolicky) bymala rozobrat, zbalit a poslat do Francuzska spoločníkovi spoločnosti. Bolo by to takto v poriadku, alebo by bolo lepšie keby sme ho predali? Navyse, preprava do Francuzska by stála viac ako ten nabytok a takto by sme mali nejaké peniažky. CO poviete? Po vstupe do likvidácie, likvidáciu zverejním v Obch.vestníku, po 3 mesiacoch požiadam DU o súhlas s výmazom, a aj z poisťovní si vyžiadam, či tam máme nejaké záväzky voči nim, alebo z poisťovní si to vyžiadam, už teraz?
ďakujem
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Gong Pozri príspevok
Ďakujem pekne za rady, firma sa rozhodla, že vstúpi do likvidácie 31.12.2011, vzhľadom k tomu by som sa chcela ešte spýtať ohľadne toho mot.vozidla, čo s ním majú spraviť? Mali ho v spoločnosti, odvádzali daň. Chcela by som zrušiť registráciu, čo k tomu potrebujeme? Prosím može teda spoločník vložiť ďalšie peniažky do firmy? A následne by som to preúčtovala na tú 413? A túto platbu budem musieť nahlasovť cez súhrnný výkaz DU? Dnes mi konateľka oznámila, že nabytok,ktory ma firma v kancelarii (skrina, rokovaci stol, pisaci stol, stolicky) bymala rozobrat, zbalit a poslat do Francuzska spoločníkovi spoločnosti. Bolo by to takto v poriadku, alebo by bolo lepšie keby sme ho predali? Navyse, preprava do Francuzska by stála viac ako ten nabytok a takto by sme mali nejaké peniažky. CO poviete? Po vstupe do likvidácie, likvidáciu zverejním v Obch.vestníku, po 3 mesiacoch požiadam DU o súhlas s výmazom, a aj z poisťovní si vyžiadam, či tam máme nejaké záväzky voči nim, alebo z poisťovní si to vyžiadam, už teraz?
ďakujem
nik mi nevie poradiť :-((((((((( prosííím
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Gong Pozri príspevok
Ďakujem pekne za rady, firma sa rozhodla, že vstúpi do likvidácie 31.12.2011, vzhľadom k tomu by som sa chcela ešte spýtať ohľadne toho mot.vozidla, čo s ním majú spraviť? Mali ho v spoločnosti, odvádzali daň. Chcela by som zrušiť registráciu, čo k tomu potrebujeme? Prosím može teda spoločník vložiť ďalšie peniažky do firmy? A následne by som to preúčtovala na tú 413? A túto platbu budem musieť nahlasovť cez súhrnný výkaz DU? Dnes mi konateľka oznámila, že nabytok,ktory ma firma v kancelarii (skrina, rokovaci stol, pisaci stol, stolicky) bymala rozobrat, zbalit a poslat do Francuzska spoločníkovi spoločnosti. Bolo by to takto v poriadku, alebo by bolo lepšie keby sme ho predali? Navyse, preprava do Francuzska by stála viac ako ten nabytok a takto by sme mali nejaké peniažky. CO poviete? Po vstupe do likvidácie, likvidáciu zverejním v Obch.vestníku, po 3 mesiacoch požiadam DU o súhlas s výmazom, a aj z poisťovní si vyžiadam, či tam máme nejaké záväzky voči nim, alebo z poisťovní si to vyžiadam, už teraz?
ďakujem
prosím neviete mi poradiť, ako mám postupovať a či je možné nábytok spoločnosti predať, čo všetko k tomu potrebujem, nikdy som to nerobila, a neviem si s tým rady, spoločnosť sro vstúpi do likvidácie k 31.12.2011 - môžeme ten nábytok predať? dakujem
0 0
Diana G Diana G

Diana G je offline (nepripojený) Diana G

Vie mi niekto povedať, či pri vstupe spoločnosti do likvidácie, stačí k návrhu na zápis zmeny do OR len zápisnica z valného zhromaždenia, alebo je nutné upraviť aj spoločenskú zmluvu?
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
KEJKA Pozri príspevok
JE možné zrušiť sro a vstúpiť do likvidácie. Preúčtovaním na 413 /na základe rozhodnutia spoločníka/ dosiahnete, že sro nie je v predlžení, teda nemusí ísť do konkurzu. Je však jasné, že tieto peniaze už spoločník reálne neuvidí.
Neviem, či ste Q- alebo M-platiteľom DPH, ak nesplňate podmienku obratu, odporúčam požiadať o zrušenie registrácie.
Možno lepšie - najskôr rozhodnúť o zrušení, urobiť mimoradnu účtovnú závierku, podať DPPO, oznámiť na DU likvidáciu a požiadať o zrušenie registrácie DPH.
Načo máte zam-ca, ked firma činnosť nevykazuje? PP sa dá ukončiť aj dohodou -skôr. Alebo je to už papierovo doriešené?

počítaj 3-4 mesiace na def.výmaz sro z OR aj to pokiaľ nie sú iné dlžoby. Potrebujete potvrdenia z SP, ZP, ako aj súhlas s výmazom z DU a všetky záväzky musia byť vysporiadané.
Prosím môže spoločník ešte pred likvidáciou vložiť peniaze do spoločnosti? Ešte potrebujeme vyplatiť odvody, a mzdy a záväzky nájom, telefony a to čo má na účte stačiť nebude. Ako mám postupovať pri prijatí penazí od spoločníka. A čo máme robiť s tým MV, francúzsky spoločník chce aby ho konateľ priniesol do Francúzska, ale ako to mám účtovne spraviť, aby to bolo v poriadku. Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pred likvidáciou môžeš urobiť v rámci zákona čokoľvek - aj predať auto do Francúzska.
Nie je zakázané vkladať peniaze do sro - ako dar? ako pôžičku?
ak už teraz nie sú peniaze, tak ten, kto tie peniaze vloží, ich už nikdy neuvidí - je si toho vedomý?
Ak je pravda, čo píšeš, tak je ten spoločník atrakcia, ešte som sa s tým nestretla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať