Zavrieť

Porady

Usporiadat
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
KEJKA Pozri príspevok
pred likvidáciou môžeš urobiť v rámci zákona čokoľvek - aj predať auto do Francúzska.
Nie je zakázané vkladať peniaze do sro - ako dar? ako pôžičku?
ak už teraz nie sú peniaze, tak ten, kto tie peniaze vloží, ich už nikdy neuvidí - je si toho vedomý?
Ak je pravda, čo píšeš, tak je ten spoločník atrakcia, ešte som sa s tým nestretla.
Ďakujem KEJKA, toto účtovníctvo som prevzala po inom, robím ho od 9/2011 a medzičasom sa spoločníci rozhodli, že firma pôjde do likvidácie, spoločníci vkladali peniaze do sro, ale riešili to fa, presné znenie neviem, ale účtovníčka to robila potom cez nejaký súhrnný výkaz, kt. som v účtovníctve nenašla. Takže ja by som to spravila pôžičkou od spoločníka, prosím zaúčtujem to ako, tiež to robím prvýkrát, aký podklad k tomu mám mať?
A čo sa týka toho auta, ako to vyriešim, nejakou zmluvou? A môže ho odkúpiť i spoločník?
Už teraz ľutujem, že som to účto prevzala, ale zase na druhej strane, aspoň sa niečo nové priučím.
A neviete mi niekto poradiť, rada by som sa s niekým skontaktovala a to účtovníctvo mu ukázala (BA-okolie), samozrejme nie zadarmo, len aby ma usmernil, nie som si istá ani doterajsím účtovaním a ani tou likvidáciou. DAKUJEM.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
prosím pomôžete mi? dakujem
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Gong Pozri príspevok
Ďakujem KEJKA, toto účtovníctvo som prevzala po inom, robím ho od 9/2011 a medzičasom sa spoločníci rozhodli, že firma pôjde do likvidácie, spoločníci vkladali peniaze do sro, ale riešili to fa, presné znenie neviem, ale účtovníčka to robila potom cez nejaký súhrnný výkaz, kt. som v účtovníctve nenašla. Takže ja by som to spravila pôžičkou od spoločníka, prosím zaúčtujem to ako, tiež to robím prvýkrát, aký podklad k tomu mám mať?
A čo sa týka toho auta, ako to vyriešim, nejakou zmluvou? A môže ho odkúpiť i spoločník?
Už teraz ľutujem, že som to účto prevzala, ale zase na druhej strane, aspoň sa niečo nové priučím.

Prosím Vás mám ešte otázočku, bankový účet sa má vynulovať pred likvidáciou? Alebo stačí aj počas likvidácie, je tam cca 1000Eur. Lenže tieto peniaze nestačia na úhrady záväzkov, preto to chceme riešiť vložením penazí od spločníka, aby sa všetko vyplatilo a likvidácia prebehla bez problémov. Alebo vy skúsenejší ako by ste to riešili vy?
Dakujem
A neviete mi niekto poradiť, rada by som sa s niekým skontaktovala a to účtovníctvo mu ukázala (BA-okolie), samozrejme nie zadarmo, len aby ma usmernil, nie som si istá ani doterajsím účtovaním a ani tou likvidáciou. DAKUJEM.
Ešte mám dalšiu otázočku účet sa má zrušiť pred likvidáciou alebo ked je spoločnosť vy likvidácii, je na nom cca 1000 eur, lenže tieto peniaze nestačia na pokrytie záväzkov ktoré ešte máme.Preto to chceme riešiť vložením penaží na účet od spoločníka. Aby sa to všetko poplatilo a likvidácia spoločnosť prebehla bez problémov. Môžem to takto riešiť? Alebo vy skúsenejší,ktorí ste sa už s likvidáciou stretli, čo mi poradíte.
dakujem
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
nik mi nevie poradiť?
0 0
Diana G Diana G

Diana G je offline (nepripojený) Diana G

Pred vstupom do likvidácie nemusíš zrušiť účet, je potrebné vyčistiť účtovníctvo ak sa dá čo s najmenšími zostatkami a deň pred vstupom do likvidácie urobiť mimoriadnu účtovnú závierku, ktorá bude zároveň vstupnými údajmi pre účtovanie v likvidácii. účet a ostatné pohľadávky a záväzky sa budu rušiť v období likvidácie.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Diana G Pozri príspevok
Pred vstupom do likvidácie nemusíš zrušiť účet, je potrebné vyčistiť účtovníctvo ak sa dá čo s najmenšími zostatkami a deň pred vstupom do likvidácie urobiť mimoriadnu účtovnú závierku, ktorá bude zároveň vstupnými údajmi pre účtovanie v likvidácii. účet a ostatné pohľadávky a záväzky sa budu rušiť v období likvidácie.
...podľa tohoto príspevku, keď spoločnosť vstupuje do likvidácie 31.12.2011, tak mimoriadnu účt.záv. spravím k 30.12.2011?
... a ako prílohu k návrhu do obchodného registra priložím: súvahu, výkaz ziskov a strát, poznámky a dppo?
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Gong Pozri príspevok
...podľa tohoto príspevku, keď spoločnosť vstupuje do likvidácie 31.12.2011, tak mimoriadnu účt.záv. spravím k 30.12.2011?
... a ako prílohu k návrhu do obchodného registra priložím: súvahu, výkaz ziskov a strát, poznámky a dppo?
nikto prosíííím
0 0
Diana G Diana G

Diana G je offline (nepripojený) Diana G

účtovná závierka sa robí deň pred vstupom do likvidácie, a na súd keď už ideš vymazať spoločnosť z registra sa posielajú výkazy- súvaha, DP, potvrdenie z poisťovní a dan. úradu že nemáš nedoplatky a potvrdenie z archívu o uložení listin.
Ak si sa pýtala čo sa posiela do zbierky listin ešte pred zápisom o výmaz tak suvaha, výkaz ziskov a strat a DP.
1 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
[QUOTE=Diana G;1947809]účtovná závierka sa robí deň pred vstupom do likvidácie, a na súd keď už ideš vymazať spoločnosť z registra sa posielajú výkazy- súvaha, DP, potvrdenie z poisťovní a dan. úradu že nemáš nedoplatky a potvrdenie z archívu o uložení listin.
Ak si sa pýtala čo sa posiela do zbierky listin ešte pred zápisom o výmaz tak suvaha, výkaz ziskov a strat a DP.[/
... dakujem za odpoveď, takže keď sro vstupuje do likvidácie 31.12.2011, musím závierku spraviť k 30.12.2011, nemôže to byť toho 31.12. - musí to byť deň pred vstupom do likvidácie. Uzávierku - Vziskov a strát, suvahu a poznámky a DPPO podávam taktiež na dańovom úrade?
A potom k 31.12. otvorím účtovníctvo a účtujem v likvidácii, a a ako to bude s podaním DPPO za 2011 do 31.3.2012?
Pýtala som sa aké prílohy musím priložiť k návrhu do OR, ked sro vstupila do likvidácie, vtedy prijala k názvu dodatok "v likvidácii".
Dakujem
0 0
Diana G Diana G

Diana G je offline (nepripojený) Diana G

Keď spoločnosť vstupila do likvidácie som posielala Rozhodnutie jediného spoločníka o vstupe do likvidácie s ustanovením likvidátora a v návrhu som ešte vypisovala názov Obchodnej spoločnosti novy xxxx s.r.o. v likvidácii a výmaz xxx.s.r.o. a ešte máš povinnosť zverejniť vo vesníku že spoločnosť je v likvidácii na dobu 3 mesiacov aby sa mohli prihlásiť veritelia - uloha likvidátora.
A čo sa týka DP za rok 2011, tak urobíš do 30.12. a od 31.12. ---a dalej ti plynie obdobie likvidácie čo je samostatné obdobie pozri si zákon o dani z príjmu zdanovacie obdobie v likvidácii.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Gong Pozri príspevok
...podľa tohoto príspevku, keď spoločnosť vstupuje do likvidácie 31.12.2011, tak mimoriadnu účt.záv. spravím k 30.12.2011?
... a ako prílohu k návrhu do obchodného registra priložím: súvahu, výkaz ziskov a strát, poznámky a dppo?
mám presne tento prípad, súd zapísal zmeny takto
s.r.o. v likvidácii ..............dňa 27.1.2012
likvidátor: meno priezvisko,.....vznik funkcie 31.12.2011, údaj zapísaný 27.1.2012
...........................
nie je to zmätočné? K návrhu na zápis zmien boli priložené listiny o rozhodnutí zrušiť sro likvidáciou k 31.12.2011, mám tieto zapísané zmeny považovať za správne?
DPPO a výkazy odovzdávam k 30.12.2011 - mimoriadna RUZ do 30 dní, správne?
ak ne, potom by som musela podať námietku, ved likvidátor je ustanovený a robí úkony smerujúce k likvidácii, oznámenie vo Vestníku už tiež vyšlo, nebude problém?
.....................
pozrela som sa do histórie a zistila som, že nie, že ten posun bol aj v inom prípade, nič sa nestalo, firma prešla plynule likvidačným procesom.
Tak je to aj zároveň odpoveď na moju otázku.
Naposledy upravil KEJKA : 27.01.12 at 14:05 Dôvod: našla som odpoveď - asi
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

dobrý deň, prvýkrát "robím" likvidáciu firmy a tak mám problémy. Dozvedela som sa to tak narýchlo, že ma to zaskočilo. Preto by som uvítala rady skúsenejších. Firma vstúpila do livkidácie k 1.1.2012.
- keďže 31.12.2011 končí aj riadne zdaňovacie obdobie urobím DP k 31.12. 2011, uzávierka sa uvádza , že ide o riadnu alebo mimoriadnu?
- na účte 381 mám zaúčtované nejaké náklady budúcich období - niekde som sa dočítala, že takéto prechodné aktíva je vhodné zaúčtovať do "mimoriadnych nákladov" alebo "pohľadávok (?)". V §17 odst.8 zákona o dani z príjmov sa zase píše, že treba upraviť základ dane: zníženie ZD o zostatky o.i. nákladov budúcich období, s výnimkou tých, ktoré preukázateľne súvisia s likvidáciou. Znamená to, že účet 381 bude vyrovnaný (prípadne tam ostanú náklady súvisice s likvidáciou) a o tieto "mimoriadne náklady" znížim základ dane?
- na účte 381 mám aj upgrade účtovného systému na rok 2012, môžem to tam nechať a dať do nákladov v roku 2012, keďže sa bude účtovať až do skončenia likvidácie, čo potrvá aj niekoľko mesiacov? (dúfam, že do konca roka sa to stihne)
Pre niekoho normálne veci, pre mňa katastrofa, takže ma poteší každá rada skúsených.
Ďakujem
0 0
mona-k mona-k

mona-k je offline (nepripojený) mona-k

Ked spoločnosť vstupila do likvidácie 1.1.2012, uzavierka a DP k 31.12.2011 sa podáva riadne, alebo mimoriadne? Ďakujem vopred.
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

§ 17 Zákona o účtovníctve:
"(6) Účtovná jednotka zostavuje účtovnú závierku vždy, keď uzavrie účtovné knihy podľa § 16. Pri zlúčení nástupnícka účtovná jednotka neuzavrie účtovné knihy, pričom zisťuje konečné stavy účtov na účely zostavenia otváracej súvahy. Ak uzavrie účtovné knihy k poslednému dňu účtovného obdobia, zostavuje účtovnú závierku ako riadnu, v ostatných prípadoch uzavretia účtovných kníh uvedených v § 16 zostavuje účtovnú závierku ako mimoriadnu. Ak deň, ku ktorému sa zostavuje riadna účtovná závierka alebo mimoriadna účtovná závierka, je totožný s dňom priebežnej účtovnej závierky, priebežná účtovná závierka sa nezostavuje. Ak deň, ku ktorému sa zostavuje mimoriadna účtovná závierka, je totožný s dňom riadnej účtovnej závierky, zostavená účtovná závierka sa považuje aj za riadnu účtovnú závierku."

myslím, že som si odpovedala na časť mojej otázky z príspevku 33
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň,
spoločnosť vstúpila do likvidácie rozhodnutím jediného spoločníka dňa 31.12.2011, vyhotovila som mim.účt.závierku, do 90 som podala na Dú, podala návrh na OR, kde používame dodatok k názvu "v likvidácii" a vymenovaný likvidátor, oznámila som vstup do likvidácie dú a zverejnila som to v OV. Od zverejnenia uplynuli už 3 mesiace, môj nasledovný postup je, prosím opravte ak mi niečo ušlo:
1. vyhotoviť konečnú závierku chcem k 30.07.2012- firma je čistá- peniaze len na účte - prosím ak ešte platí nájom, ešte môžem zahrnúť fa za nájom do účta? do 30.7. bude uhradená.
2. podať žiadosť o súhlas s výmazom na dú /za žiadosť sa platí kolok 9,50 €? + zrušiť registráciu dph
3. mám si vyžiadať potvrdenia zo SP a ZP? platí sa tam?
4.videla som, že treba i nejaké žiadosti podať na colnicu?
Myslíte, že je to všetko alebo som na niečo zabudla?
dakujem
GOng
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Gong Pozri príspevok
Dobrý deň,
spoločnosť vstúpila do likvidácie rozhodnutím jediného spoločníka dňa 31.12.2011, vyhotovila som mim.účt.závierku, do 90 som podala na Dú, podala návrh na OR, kde používame dodatok k názvu "v likvidácii" a vymenovaný likvidátor, oznámila som vstup do likvidácie dú a zverejnila som to v OV. Od zverejnenia uplynuli už 3 mesiace, môj nasledovný postup je, prosím opravte ak mi niečo ušlo:
1. vyhotoviť konečnú závierku chcem k 30.07.2012- firma je čistá- peniaze len na účte - prosím ak ešte platí nájom, ešte môžem zahrnúť fa za nájom do účta? do 30.7. bude uhradená.
2. podať žiadosť o súhlas s výmazom na dú /za žiadosť sa platí kolok 9,50 €? + zrušiť registráciu dph
3. mám si vyžiadať potvrdenia zo SP a ZP? platí sa tam?
4.videla som, že treba i nejaké žiadosti podať na colnicu?
Myslíte, že je to všetko alebo som na niečo zabudla?
dakujem
GOng
prosím uvažujem správne?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Gong Pozri príspevok
Dobrý deň,
spoločnosť vstúpila do likvidácie rozhodnutím jediného spoločníka dňa 31.12.2011, vyhotovila som mim.účt.závierku, do 90 som podala na Dú, podala návrh na OR, kde používame dodatok k názvu "v likvidácii" a vymenovaný likvidátor, oznámila som vstup do likvidácie dú a zverejnila som to v OV. Od zverejnenia uplynuli už 3 mesiace, môj nasledovný postup je, prosím opravte ak mi niečo ušlo:
1. vyhotoviť konečnú závierku chcem k 30.07.2012- firma je čistá- peniaze len na účte - prosím ak ešte platí nájom, ešte môžem zahrnúť fa za nájom do účta? do 30.7. bude uhradená. podľa mňa áno - ale je už NZ k 30.7. ukončená?
2. podať žiadosť o súhlas s výmazom na dú /za žiadosť sa platí kolok 9,50 €? + zrušiť registráciu dph
toto podľa mňa dobre nie je, o zrušenie registrácie si mala už dávno. Ak požiadaš teraz, tak ti DU určí posledné zdaňovacie obdobie - skús si to ísť vybaviť osobne, ale podľamňa budeš musieť čakať mesiac alebo štvrťrok podľa zdaňovacieho obdobia.
3. mám si vyžiadať potvrdenia zo SP a ZP? platí sa tam?...to si mala dávno - ved čo robil likvidátor tie tri mesiaace od zverejnenia vo Vestníku? ale tuším sa neplatí, neviem isto
4.videla som, že treba i nejaké žiadosti podať na colnicu? žiadosť o súhlas s výmazom na obec aj na clonicu - Daňový poriadok
Myslíte, že je to všetko alebo som na niečo zabudla?
dakujem
GOng
nuž asi si zabudla na čas.
0 0
Diana G Diana G

Diana G je offline (nepripojený) Diana G

K ukončeniu likvidácie potrebuješ na súd poslať:
- účtovnú závierku k vstupu do likvidácie
- potvrdenia z poisťovní
- súhlas s výmazom z DÚ
- oznámenie z vestníka o oznámení likvidátora
- likvidačnú správu s vyčísleným zostatkom
- zápisnicu z valného zhromaždenia a súhlas so zostatkom
- potvrdenie z archivu o uložení listín
- konečnú závierku s nulovými zostatkami
bohužiaľ s colnicou nemám skúsenosti
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
upresním - ten prvý bod - UZ k vstupu do likvidácie si predsa predložila pri zápise zmien do OR - A.sro na A s.r.o. v likvidácii, či nie? Konečná závierka nemusí byť nutne nulová - ja tam mám bežne peniaze a ZI, výsledok hospodárenia - k tomu sa vyjadruje v záverečnej správe likvidátor.
Ako som písala vo svojom príspevku Daňový poriadok určuje povinnosť predložiť súhlas s výmazom aj od obce a Colnice - nemajú s tým problém.
0 0
Yvonne Yvonne

Yvonne je offline (nepripojený) Yvonne

Môžem sa spýtať z iného uhľa pohľadu?: robila som účto jednej sro za r. 2011, ktorá aj vznikla v r. 2011. Mali sme posunutý termín odovzdania DP do 30.6. 2012.Podľa stavu k 31.12.2011 má sro tisíce € záväzkov a žiadu pohľadávku. Mezi veriteľmi som aj ja , nezplatila mi za vykonané účt.práce za r. 2011 a ani za závierku. Na moje písomné aj telef. výzvy neodpovedá.Všetky doklady za r. 2011 mám ja a taktiež DP, Súvahu aj VZaS. DP a prílohy som poslala na DÚ elektronicky a Poznámky podpísala konateľka a odoslala doporučene. Takže nemá ani poňania, ako "vyzerá" stav firmy k 31.12.2011. Rok 2012 jej robí iná účtovníčka, ale bez počiatočných stavov k 1.1.2012... Teraz v pondelok mi posla SMS-ku, že dňom 23.7.2012 má firma nového majiteľa a ohľadne pohľadávok nech kontaktujem už len jeho a pricapila tam t.č. Keď som na to číslo zavolala, povedal mi dotyčný pán, že je likvidátor, že firma nemá žiadny majetok a že žiadne peniaze neuvidím. Prosím, môže mi niekto povedať aké kroky mám podniknúť? Čo s účtovníctvom a závierkou r. 2011? Mám pripravený odovdávajúci protokol, ale nikomu to zjavne nechýba. Ako sa mám zachovať? Ďakujem vopred všetkým za radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať