Zavrieť

Porady

zdanenie nepen prijmu cudzinca

Kto má skúsenosti so zdanením nepeňažného príjmu cudzinca? Konateľ - občan ČR v SR má len nepeňažný príjem. Môj názor:
mohol by na seba uplatniť nezdan čiastku a podať daňové priznanie v SR. Nakoľko tento nepen príjem by bol nižší ako nezdan čiastka na neho, tak pri daňovom priznaní by neplatil daň z príjmov.Ale v ČR by mal preukázať, že daňové náležitosti z tohto nepen príjmu boli vysporiadané a musí v ČR tiež podať daňové priznanie.
Rozmýšľam správne? Alebo mi poradí niekto ako a čo? Ďakujem.

ucpam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    davidko je offline (nepripojený) davidko

    davidko
    Osobne by som postupovala nasledovne:
    Ide o občana ČR - hneď by som brala do ruky zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia medzi ČR a SR - Medzinárodná zmluva č. 28 tuším z roku 2003. Tam by som si overila, ci náhodou neide o nerezidenta SR, tzn. pre SR daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou. Potom treba špecifikovať, o aký príjem ide (nemyslím teraz peňažný, nepeňažný) ale co je jeho predmetom - zo zavislej cinnosti? za sprostredkovanie, poradenstvo?, odplata za nejake pravo? odmena štatutárneho organu? V zmluve treba pozriet, co sa pri tomto type prijmu pise, v ktorom state sa zdanuje - ak je tam, ze v ČR, uz nic neries. Ak je tam v SR ideš podľa nášho ZDP, na NČD od roku 2007 narok ma, odpocitatelna polozka na manzelku a ostatne veci, sa este neujasnili, ale povazujem to za nerovne zaobchadzanie - to je moja sukromna poznamka. Cloviecik z CR potom bude potrebovat potvrdenie od nasho danoveho uradu (nerezidenti spadaju pod BA I.) o dani zaplatenej zo zdrojov v SR, toto potvrdenie si potom prilozi k svojmu danovemu priznaniu, v krajine ktorej je rezidentom (tam uvadza svoje celosvetove prijmy) a postupuje dalej v CR-danovom priznani podla prislusnej dohodnutej metody- metoda zapoctu, vynatia, atd. Za co bolo to nepeňažné plnenie?

    účpam je offline (nepripojený) účpam

    dobrák účpam
    je konateľ, je tu viac ako 183 dní v roku a nepen príjem je za služobné vozidlo na služobné a súkromné účely. Iný príjem v SR nemá. 1% z OC auta spolu za kalendárny rok je nižší ako by bola nezdan čiastka len neho.
    Ďakujem

    zdanenie nepen prijmu cudzinca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.