Zavrieť

Porady

Konatel a vydavky na miestnu dpravu

Chcem Vam poprosit o nazor.

Konatel bez pracovneho pomeru, jednoosobova sro, osobne vykonava cinnost. Firma nevlastni v sucasnosti ziadny automobil. Konatel sa obcas necha odviezt k zakaznikovi taxikom (v ramci mesta). Je tato cesta danovy naklad? Uctujem na 518? Alebo musim robit cestak a uctujem na 512?

Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lianka Pozri príspevok
    Chcem Vam poprosit o nazor.

    Konatel bez pracovneho pomeru, jednoosobova sro, osobne vykonava cinnost. Firma nevlastni v sucasnosti ziadny automobil. Konatel sa obcas necha odviezt k zakaznikovi taxikom (v ramci mesta). Je tato cesta danovy naklad? Uctujem na 518? Alebo musim robit cestak a uctujem na 512?

    Vdaka.
    Áno, na každú pracovnú cestu je potrebný cesťák, ten účtujeme na 512AE.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Este by som mala doplnujucu otazku:

    V zmluve medzi s. r. o. a odberatelom je klauzula:
    V cene (dohodnuta cena za vykon prac) su zahrnute cestovne a stravne naklady na uzemi SR. Uhrada dalsich nakladov spojenych s poskytovanim odbornych sluzieb bude dohodnuta osobitne.

    Mozem aj v takom pripade uplatnit do nakladov vydavky vynalozene na dopravu? Predpokladam, ze cestovne v tomto pripade nemozem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lianka Pozri príspevok
    Este by som mala doplnujucu otazku:

    V zmluve medzi s. r. o. a odberatelom je klauzula:
    V cene (dohodnuta cena za vykon prac) su zahrnute cestovne a stravne naklady na uzemi SR. Uhrada dalsich nakladov spojenych s poskytovanim odbornych sluzieb bude dohodnuta osobitne.

    Mozem aj v takom pripade uplatnit do nakladov vydavky vynalozene na dopravu? Predpokladam, ze cestovne v tomto pripade nemozem.
    ALe tu hovoríš o zmluve medzi sro a odberateteľom, ale pýtala si sa na konateľa, to je o inom.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Prepac Tweety, teraz, ked som sa chystala ist robit cestak a pozerala, co si moze uplatnit (cestovne, stravne?), tak som natrafila na tuto klauzulu v zmluve. Z toho dedukujem, ze si cestovne, ani stravne uplatnit nemoze. Uvazujem spravne?

    Keby tuto klauzulu v zmluve nemal, ma narok na zaklade cestaku na cestovne (preukazatelne) ku klientovi a stravne za cas, ktory stravi mimo sidla?

    Spolocnik=konatel (1 osoba) bez pracovneho pomeru tuto cinnost vykonava osobne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lianka Pozri príspevok
    Prepac Tweety, teraz, ked som sa chystala ist robit cestak a pozerala, co si moze uplatnit (cestovne, stravne?), tak som natrafila na tuto klauzulu v zmluve. Z toho dedukujem, ze si cestovne, ani stravne uplatnit nemoze. Uvazujem spravne? Nie, neuvažuješ, to je len medzi sro a odberateľom, že mu nebude zvlášť fakturovať. Ale to neznamená, že si to nemôže on uplatniť ako cesťák.
    Keby tuto klauzulu v zmluve nemal, ma narok na zaklade cestaku na cestovne (preukazatelne) ku klientovi a stravne za cas, ktory stravi mimo sidla?

    Spolocnik=konatel (1 osoba) bez pracovneho pomeru tuto cinnost vykonava osobne.
    Odpoveď v texte.

    Konatel a vydavky na miestnu dpravu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.