Zavrieť

Porady

Može si človek uplatniť paušálne náhrady, ak...

má okrem príjmu zo živnosti za minulý rok aj náhodnú výhru zo súťaže ( 50.000 skk) ??? Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    z príjmu zo živnosti si môže uplatniť paušálne výdavky (40% alebo 60%) ak sa pýtaš na paušálne výdavky.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Monika Kováčová Pozri príspevok
    z príjmu zo živnosti si môže uplatniť paušálne výdavky (40% alebo 60%) ak sa pýtaš na paušálne výdavky.
    ano,dik za radu-to znamena že nevadí že budem mat prijem zo živnosti a plus k tomu tú výhru- možem si z toho celeho balíka dať tú paušalnu daň? U mňa je to 40%

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    No to nie - príjmy zo živnosti dáš do § 6 a k tomu 40 % výdavky. Výhru uvedieš v oddiele VIII, riadok 9 a tam už paušálne výdavky dať nemôžeš.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    ano,dik za radu-to znamena že nevadí že budem mat prijem zo živnosti a plus k tomu tú výhru- možem si z toho celeho balíka dať tú paušalnu daň? U mňa je to 40%

    No neviem ako tá výhra súvisí s tvojou živnosťou. Podľa mňa sú to ostatné príjmy §8. Výnimka je v §8 ods. 10.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    abel Pozri príspevok
    No to nie - príjmy zo živnosti dáš do § 6 a k tomu 40 % výdavky. Výhru uvedieš v oddiele VIII, riadok 9 a tam už paušálne výdavky dať nemôžeš.
    Ano to chapem, že nemožem-ja som sa troška zle vyjadril-je to takto- z tej vyhry mi strhli daň 9.500skk a ja ju chcem dat ako zaplatený preddavok dane do DP, to možem ,nie?čiže na konci DP si dam tu dan z výhry ako zapltený preddavok dane, to možem,nie?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    marjankaj Pozri príspevok
    No neviem ako tá výhra súvisí s tvojou živnosťou. Podľa mňa sú to ostatné príjmy §8. Výnimka je v §8 ods. 10.
    marjanka, ospravedlnujem sa-ja som to poplietol troška-v predchadzajucom príspevku to vysvetlujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ano to chapem, že nemožem-ja som sa troška zle vyjadril-je to takto- z tej vyhry mi strhli daň 9.500skk a ja ju chcem dat ako zaplatený preddavok dane do DP, to možem ,nie?čiže na konci DP si dam tu dan z výhry ako zapltený preddavok dane, to možem,nie?
    pravdaže môžeš

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    ano,dik za radu-to znamena že nevadí že budem mat prijem zo živnosti a plus k tomu tú výhru- možem si z toho celeho balíka dať tú paušalnu daň? U mňa je to 40%
    Stanko, Stanko, tu sa pýtaš úplne inak, tak nás nezavádzaj. Ak si už dostal výhru zdanenú, tak ju v tom § 8 uvedieš v plnej výške a daň, ktorú ti strhli, uvedieš pravdepodobne do riadku 98 DP.

    Može si človek uplatniť paušálne náhrady, ak...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.