Zavrieť

Porady

Paušálne výdaje a zaplatené poistné vopred za január

Prosím o radu, ak si živnostník zaplatí poistné vopred za január môže si to dať do výdajov, alebo nie. Lebo má zaplatených 13 splátok poistného aj ZP aj Soc.poistenie. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    tonkat Pozri príspevok
    Mám podobnú otázku. Živnostník zaplatil v decembri 2009 poistné za 01/2010. V roku 2009 mu ho neuplatnila účtovníčka, že to patrí do roku 2010. Môže si ho uplatniť ako výdavok v roku 2010? Podľa mňa nie, ale pre istotu sa pýtam. Ďakujem pekne za odpoveď.
    Nie. V JU je VOZD dňom zaplatenia...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mahulka Pozri príspevok
    Prosím o radu, ak si živnostník zaplatí poistné vopred za január môže si to dať do výdajov, alebo nie. Lebo má zaplatených 13 splátok poistného aj ZP aj Soc.poistenie. Vďaka
    Áno.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mahulka Pozri príspevok
    Prosím o radu, ak si živnostník zaplatí poistné vopred za január môže si to dať do výdajov, alebo nie. Lebo má zaplatených 13 splátok poistného aj ZP aj Soc.poistenie. Vďaka
    Myslím, že nejde o poistné za január, ale poistné za december, zaplatené v decembri, ktoré bolo splatné do 8.1.09
    13 splátok je preto, že za december 2007 platil v januári 2008.
    Môžeš to dať do výdajov, ktoré pripočítaš k paušálnym výdavkom za rok 2008.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Mám podobnú otázku. Živnostník zaplatil v decembri 2009 poistné za 01/2010. V roku 2009 mu ho neuplatnila účtovníčka, že to patrí do roku 2010. Môže si ho uplatniť ako výdavok v roku 2010? Podľa mňa nie, ale pre istotu sa pýtam. Ďakujem pekne za odpoveď.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    tonkat Pozri príspevok
    Mám podobnú otázku. Živnostník zaplatil v decembri 2009 poistné za 01/2010. V roku 2009 mu ho neuplatnila účtovníčka, že to patrí do roku 2010. Môže si ho uplatniť ako výdavok v roku 2010? Podľa mňa nie, ale pre istotu sa pýtam. Ďakujem pekne za odpoveď.
    Nerozumiem, prečo mu ho neuplatnila, však poistné sa vzťahuje za mesiac december a aj v tom mesiaci bolo uhradené .To že splatnosť poistného je do 8.1. to je iná vec, ale skutočne bolo uhradené v 12 mesiaci .

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Zita5 Pozri príspevok
    Nerozumiem, prečo mu ho neuplatnila, však poistné sa vzťahuje za mesiac december a aj v tom mesiaci bolo uhradené .To že splatnosť poistného je do 8.1. to je iná vec, ale skutočne bolo uhradené v 12 mesiaci .
    Ona mu to neuplatnila preto, lebo to bolo poistné za január, nie za december. On zaplatil spolu na konci mesiaca decembra 2009 za december aj za január 2010.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    tonkat Pozri príspevok
    Ona mu to neuplatnila preto, lebo to bolo poistné za január, nie za december. On zaplatil spolu na konci mesiaca decembra 2009 za december aj za január 2010.
    Tak to mu pomohla.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    No to hej, lenže on sa teraz dožaduje, aby sa mu to uplatnilo v tomto roku, lebo to bolo za január. Ja som mu vysvetľovala, že kedy platil, vtedy má výdavok, ale márne.

    Paušálne výdaje a zaplatené poistné vopred za január

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.