Zavrieť

Porady

paragraf

U nas vo firme teraz po novom neuznavaju a nepreplacaju 8hod.ktore stravim u lekara aj ked donesiem 2 pripadne aj 3 razitka od doktora,alebo mi doktor na priepustku napise ze plati cely den.Pokial aj nieco taketo prinesiem uznaju len 4hod.a na zvysne 4hod,mi daju dovolenku co sa mi nepaci.Asi uz mame chodit k doktorovi a brat si dovolenky.Mam 20 dni narok na dovolenku z toho cez leto mame 10 dni celozavodnej a na vianocne sviatky si treba tiez nieco odlozit mam 2 male deti manzelka je na materskej dovolenke a v pripade ze treba ist z detmi alebo potrebuje manzelka ist sama so sebou tak mi to nejak nevychadza.Mozte mi prosim poradit ci ma firma moznost trakto obmedzovat zamestnanca ci to nieje v rozpore so zakonom a ako mam v takejto situacii postupovat.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    huscava Pozri príspevok
    U nas vo firme teraz po novom neuznavaju a nepreplacaju 8hod.ktore stravim u lekara aj ked donesiem 2 pripadne aj 3 razitka od doktora,alebo mi doktor na priepustku napise ze plati cely den.Pokial aj nieco taketo prinesiem uznaju len 4hod.a na zvysne 4hod,mi daju dovolenku co sa mi nepaci.Asi uz mame chodit k doktorovi a brat si dovolenky.Mam 20 dni narok na dovolenku z toho cez leto mame 10 dni celozavodnej a na vianocne sviatky si treba tiez nieco odlozit mam 2 male deti manzelka je na materskej dovolenke a v pripade ze treba ist z detmi alebo potrebuje manzelka ist sama so sebou tak mi to nejak nevychadza.Mozte mi prosim poradit ci ma firma moznost trakto obmedzovat zamestnanca ci to nieje v rozpore so zakonom a ako mam v takejto situacii postupovat.Dakujem
    Daj si u lekára potvrdiť odchod zo zdrav.zariadenia. Dobu ošetrenia v zdr.zariadení - max. 7 dní v roku - ti zamestnávateľ musí uznať /sama by som neuznala "celý deň", ak lekár pracuje do 12-tej/.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    huscava Pozri príspevok
    U nas vo firme teraz po novom neuznavaju a nepreplacaju 8hod.ktore stravim u lekara aj ked donesiem 2 pripadne aj 3 razitka od doktora,alebo mi doktor na priepustku napise ze plati cely den.Pokial aj nieco taketo prinesiem uznaju len 4hod.a na zvysne 4hod,mi daju dovolenku co sa mi nepaci.Asi uz mame chodit k doktorovi a brat si dovolenky.Mam 20 dni narok na dovolenku z toho cez leto mame 10 dni celozavodnej a na vianocne sviatky si treba tiez nieco odlozit mam 2 male deti manzelka je na materskej dovolenke a v pripade ze treba ist z detmi alebo potrebuje manzelka ist sama so sebou tak mi to nejak nevychadza.Mozte mi prosim poradit ci ma firma moznost trakto obmedzovat zamestnanca ci to nieje v rozpore so zakonom a ako mam v takejto situacii postupovat.Dakujem

    Otázne je, či skutočne stráviš zakaždým 8 hodín u lekára. Lebo zamestnávateľ ti musí uznať len čas strávený u lekára plus cestu tam a späť. Nie, že ráno pôjdeš na ošetrenie a zostaneš celý deň doma.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.