Zavrieť

Porady

Palmy v byte

Vedel by mi niekto poradiť,ako pestovať palmu v byte? Mojím problémom je vysychanie listov,vôbec netuším čo to spôsobuje. Ja nejaké informácie mám,ale možno by mi niekto poradil niečo viac.Zaujímajú ma vaše osobné skúsenosti s pestovaním palmy v byte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    O palmách sa už na Porade debatovalo, skús pozrieť staršie témy:
    http://www.porada.sk/t6503-kokosova-palma.html
    http://www.porada.sk/t76540-problemy-s-palmou.html
    http://www.porada.sk/t36103-palmy-zo-stredomoria.html

    Palma potrebuje dosť svetla a vlhký vzduch,alebo orosovanie,čo je v bytoch občas problém. Vadí jej,ak je blízko okna v blízkosti radiátota.
    Listy môžu vysychať aj z prepolievania,alebo ak je v prievane. Taktiež častejšie prenášanie z miesta na miesto nemá rada. Skús posúdiť, čo jej škodí u Teba.

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    Díky za radu, kuknem sa tam.. už bola táto téma? nevadí ,opakovanie matkou múdrosti ako sa hovorí..hi hi

    Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

    Olivia6
    Ja mám doma palmu, ktorú dostal do daru ešte môj starý otec, má cca 25 rokov, starostlivosť o ňu sme nikdy nepreháňali a je stále krásna a hlavne sa drží. Dlhé roky bola v obývačke, keď sa tam už nezmestila tak sme ju asi pred 8 rokmi presunuli na absolútne nevhodné miesto (vraj): vedľa vchodových dverí k radiátoru a oknu (predeľuje vchodovú časť od haly) a rastie rovnako pekne. Polievam ju tak 2x týždenne, žiadne rosenie (nemám doma rebrík), má v zemi trochu keramzitu, ktorý zadržuje vlhkosť a v lete si užíva na terase, kde ju ofúkne, oprší, očistí (sem tam ju pohnojím, keď polievam muškáty). Tie spodné listy fyziologicky schnú, takže ich potom zrežem a pár dní na to pustí nové listy. A všetci sú z nej nadšení.

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Tak to má byť! Všetci chcú teraz pestovať palmy celoročne vonku a nechápu, že nie sme v trópoch. Nezodpovedný predajcovia a klamlivé letáky ich upovedomia na mrazom odolné palmy a potom sa čudujú že im zmrznú! Nechápu že to nie je tak jednoduché! Palmy patria v zime do bytu! Veď možností čo pestovať vonku je dostatok aj bez paliem!
    Ak palme zasichajú končeky listov môže to byť tiež nesprávnou drenážou a následným zahnívaním koreňov. Vyteká jej voda, nie je trvalo zamokrená? Alebo naopak má dosah na vodu z misky, môže jej aj voda chýbať...
    Wabi, Ty máš osobné skúsenosti s pestovaním paliem voľne zasadenými v záhrade? Keď tak píšeš. Ja mám. Kto je zvedavý, kliknite na túto stránku : ostrovmaranona.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.