Zavrieť

Porady

vyradenie auta z majetku firmy

Dobrý deň,
pred piatimi rokmi som kúpil nové auto a vložil som ho do firmy.Po celú dobu používania auta som platca DPH.
Teraz chcem auto vyradiť z majetku firmy do osobnej spotreby.Poraďte mi prosím aké kroky musím vykonať a aká povinnosť mi bude z toho vyplývať z titulu DPH.
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    koral Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    pred piatimi rokmi som kúpil nové auto a vložil som ho do firmy.Po celú dobu používania auta som platca DPH.
    Teraz chcem auto vyradiť z majetku firmy do osobnej spotreby.Poraďte mi prosím aké kroky musím vykonať a aká povinnosť mi bude z toho vyplývať z titulu DPH.
    Ďakujem za odpoveď
    MV vyradíš z majetku a finito. Z hľadiska dph jeho vyradením nevzniká žiadna povinnosť.
    Tweety Pozri príspevok
    MV vyradíš z majetku a finito. Z hľadiska dph jeho vyradením nevzniká žiadna povinnosť.
    Toto platí aj v prípade úžitkového automobilu, pri ktorom pri kúpe bol uplatnený odpočet DPH?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jozef5555 Pozri príspevok
    Toto platí aj v prípade úžitkového automobilu, pri ktorom pri kúpe bol uplatnený odpočet DPH?
    Áno.

    aura je offline (nepripojený) aura

    aura
    jozef5555 Pozri príspevok
    Toto platí aj v prípade úžitkového automobilu, pri ktorom pri kúpe bol uplatnený odpočet DPH?
    A ak sa jedná o nové vozidlo (1rok) a chce ho SZCO pri ukonceni svojej cinnosti previest do SRO? ako je to s dph?

    aura je offline (nepripojený) aura

    aura
    Prosim, poradte mi s tymto nemam skusenost...auto je kupene vo 2/08, uplatnena DPH, 1.1.09 zalozena jednoosobova SRO, kde auto treba previest....ako to treba vysporiadat s dan.uradom? Odviest DPH z predaja auta firme sro? Aj ked fyzicky to auto nepredaval....:-(

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    aura Pozri príspevok
    Prosim, poradte mi s tymto nemam skusenost...auto je kupene vo 2/08, uplatnena DPH, 1.1.09 zalozena jednoosobova SRO, kde auto treba previest....ako to treba vysporiadat s dan.uradom? Odviest DPH z predaja auta firme sro? Aj ked fyzicky to auto nepredaval....:-(
    Tak predával, alebo nepredával ?

    Ak majetok mení vlastníctvo, SZCO predáva auto PO, tak sa dohodne kúpna cena a tá je základom
    pre odvod Dph. SZCO a PO sú už dva samostatné subjekty.

    Ak sa nemení vlastníctvo , auto sa nepredalo, tak nič neriešiš.

    aura je offline (nepripojený) aura

    aura
    Je to tak, ze SZCO fyzicky neplatila 13000eur za svoje vlastne auto, lebo ich ani nema.....len na papieri - to treba vymysliet..
    auto je na uver a fin.spolocnost postupila uver zo szco na sro.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    aura Pozri príspevok
    Je to tak, ze SZCO fyzicky neplatila 13000eur za svoje vlastne auto, lebo ich ani nema.....len na papieri - to treba vymysliet..
    auto je na uver a fin.spolocnost postupila uver zo szco na sro.
    Podľa môjho názoru:
    1.
    Auto je vo vlastníctve SZCO; bude dovtedy, kým sa kúpnou zmluvou a prepisom nezmení vlastník na s.r.o.
    2.
    Ak nastalo postupenie pohľadávky z fin. spoločnosti na s.r.o. - je k tomu nejaká zmluva a tá zmluva dáva podklad na účtovanie.
    Vznik pohľadávky voči SZCO a záväzok voči fin. spoločnosti.
    3.
    Ak SZCO vyfakturuje predaj auta, bude mať s.r. o . záväzok voči SZCO a zároveň pohľadávku (z prevzatého úveru) a následne sa môžu pohľadávky a záväzky navzájom započítať do výšky do ktorej sa kryjú.

    koral je offline (nepripojený) koral

    koral
    Prosím poradte mi,
    Možem auto ktoré som vyradil z podnikania do osobného majetku darovať darovacou zmluvou fyzickej osobe?
    Musím v účtovníctve cenu auta zahrnúť do príjmu a zaplatiť daň?
    Ďakujem

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Áno, môžeš. V prípade darovania vozidla Ti nevyplýva povinnosť zahrnúť cenu vozidla do príjmu, ale táto cena nepredstavuje ani daňový výdavok. /Aby nedošlo k omylu, myslela som samozrejme ZC/.
    Naposledy upravil Janurka : 11.05.09 at 16:43

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.