Zavrieť

Porady

Splátkový kalendár a DPH

Dobrý deň,prosím o radu:

Môže si s.r.o. platca DPH uplatniť odpočet DPH na základe splátkového kalendára za prenájom nebytového priestoru bez toho , že by predmetnú čiastku uhradil v danom mesiaci ?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    steve2006 Pozri príspevok
    Dobrý deň,prosím o radu:

    Môže si s.r.o. platca DPH uplatniť odpočet DPH na základe splátkového kalendára za prenájom nebytového priestoru bez toho , že by predmetnú čiastku uhradil v danom mesiaci ?

    Ďakujem.
    Áno, môže, podmienka zaplatenia dph už neplatí.

    Sosa je offline (nepripojený) Sosa

    Sosa
    Máme splátkový kalendár na nájomné v ktorom je zahrunuté aj voda, elektrika, plyn atď.
    V roku 2008 som uhradené splátky účtovala 314 + 343/221.
    V decembri sme mali uhradiť splátku, ale bohužiaľ neboli peniažky, tak sa neuhradila. Vyúčtovacia Fa mi prišla tohto roku s tým, že sa v nej objavila samostane vyčlenená aj neuhradená splátka z decembra.
    Keďže neuhradená splátka nie je nákladom neviem ako ju zaúčtovať v roku 2008. Prosím poradíte mi?

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    pekný deň, prosím, teraz mi doniesli splátkový kalendár, kedy už v januári malo byť uplatnené dph.Môžem ho dať do DP za február, ako faktúru, alebo musím podať dodatočné za január? Februárové by som ešte stihla prerobiť...ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JM1968 Pozri príspevok
    pekný deň, prosím, teraz mi doniesli splátkový kalendár, kedy už v januári malo byť uplatnené dph.Môžem ho dať do DP za február, ako faktúru, alebo musím podať dodatočné za január? Februárové by som ešte stihla prerobiť...ďakujem
    Ak je to splátkový kalendár od dodávateľa, nemusíš podávať DDP, dph si uplatníš v nasledujúcom DP.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Tweety Pozri príspevok
    Ak je to splátkový kalendár od dodávateľa, nemusíš podávať DDP, dph si uplatníš v nasledujúcom DP.
    ďakujem pekne, je to lízing na expedičný automat, vlani bol v eurách a posielali mesačné faktúry, ale tohoto roku len poslali list, že faktúry nebudú, platiť máme podľa splátkového kalendára, ešte raz vďaka za rýchlu odpoveď, cením si, že v tomto šialenom období sa nám, neskúseným takto venujete...pekný deň prajem

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Sosa Pozri príspevok
    Máme splátkový kalendár na nájomné v ktorom je zahrunuté aj voda, elektrika, plyn atď.
    V roku 2008 som uhradené splátky účtovala 314 + 343/221.
    V decembri sme mali uhradiť splátku, ale bohužiaľ neboli peniažky, tak sa neuhradila. Vyúčtovacia Fa mi prišla tohto roku s tým, že sa v nej objavila samostane vyčlenená aj neuhradená splátka z decembra.
    Keďže neuhradená splátka nie je nákladom neviem ako ju zaúčtovať v roku 2008. Prosím poradíte mi?
    Pozor, neuhradená splátka nie je DAŇOVÝM nákladom, ale do účtovníctva náklad súvisiaci s r.2008 treba zahrnúť. Bude to pripočítateľná položka k ZD a po úhrade v r 2009 bude zas odpočítateľnou položkou.

    Sosa je offline (nepripojený) Sosa

    Sosa
    JarkaL Pozri príspevok
    Pozor, neuhradená splátka nie je DAŇOVÝM nákladom, ale do účtovníctva náklad súvisiaci s r.2008 treba zahrnúť. Bude to pripočítateľná položka k ZD a po úhrade v r 2009 bude zas odpočítateľnou položkou.
    Ja práve potrebujem poradiť, ako zaúčtovať predpis NEUHRADENEJ splátky na splátkový kalendár. Splátka, ktorá nebola uhradená v decembri sa týkala obdobia roku 2009. Teraz v roku 2009 mi poslali FA v ktorej je uvedená neuhradená splátka.

    Splátkový kalendár a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.