Zavrieť

Porady

RZD

Ahojte,
mám zopár otázok:
1.) zamestnanec dostal bezúročnú pôžičku od zamestnávateľa (s.r.o.). Bral si ju za účelom nákupu stavebného materiálu.
Dala som do slov. spor. žiadosť o potvrdenie o výške úrokových sadzieb, kde som uviedla iba dátum k akému mi úroky treba (nepísala som účel pôžičky) Je to problém? pretože mi zaslali potvrdenie kde je uvedená: fixná úroková sadzba spotrebného úveru (bezúčelový úver) a neviem či je to správne. Je to jedno aký úrok použijem pretože mi napísali len ten jeden.

2.) zamest-c je predčasný dôchodca. 1,2 mesiac 2008 pracoval v inej firme, 4-6 tu na dohodu, 7-12 hlavný PP a tretí mesiac bol doma. Ako mi má zdokladovať ten 3. mesiac? Môžem mu napísať nejaké prehlásenie, v ktorom mi potvrdí že okrem dôchodku nemal iný príjem alebo tým že je predč. dôchodca je to OK a nič mi netreba?

Ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    prosííííííííííííííííííííííí íííííííííííííím

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    gven75 Pozri príspevok
    Ahojte,
    mám zopár otázok:
    1.) zamestnanec dostal bezúročnú pôžičku od zamestnávateľa (s.r.o.). Bral si ju za účelom nákupu stavebného materiálu.
    Dala som do slov. spor. žiadosť o potvrdenie o výške úrokových sadzieb, kde som uviedla iba dátum k akému mi úroky treba (nepísala som účel pôžičky) Je to problém? pretože mi zaslali potvrdenie kde je uvedená: fixná úroková sadzba spotrebného úveru (bezúčelový úver) a neviem či je to správne. Je to jedno aký úrok použijem pretože mi napísali len ten jeden.

    2.) zamest-c je predčasný dôchodca. 1,2 mesiac 2008 pracoval v inej firme, 4-6 tu na dohodu, 7-12 hlavný PP a tretí mesiac bol doma. Ako mi má zdokladovať ten 3. mesiac? Môžem mu napísať nejaké prehlásenie, v ktorom mi potvrdí že okrem dôchodku nemal iný príjem alebo tým že je predč. dôchodca je to OK a nič mi netreba?

    Ďakujem!!!
    Kompetentne sa ti viem vyjadriť len k druhej otázke.
    Netreba žiadne prehlásenie, že nepracoval. Môžeš mu kľudne urobitť RZD.

    Sarah je offline (nepripojený) Sarah

    Sarah
    Na školení nám hovorili, že to prehlásenie netreba, ale ja si to robím, lebo mám dozadu lepší prehľad, čo sa v daných mesiacoch dialo. Malo by stačiť to, čo ti napíše na žiadosť o roč. zúčt. dane.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gven75 Pozri príspevok
    Ahojte,
    mám zopár otázok:
    1.) zamestnanec dostal bezúročnú pôžičku od zamestnávateľa (s.r.o.). Bral si ju za účelom nákupu stavebného materiálu.
    Dala som do slov. spor. žiadosť o potvrdenie o výške úrokových sadzieb, kde som uviedla iba dátum k akému mi úroky treba (nepísala som účel pôžičky) Je to problém? pretože mi zaslali potvrdenie kde je uvedená: fixná úroková sadzba spotrebného úveru (bezúčelový úver) a neviem či je to správne. Je to jedno aký úrok použijem pretože mi napísali len ten jeden.

    2.) zamest-c je predčasný dôchodca. 1,2 mesiac 2008 pracoval v inej firme, 4-6 tu na dohodu, 7-12 hlavný PP a tretí mesiac bol doma. Ako mi má zdokladovať ten 3. mesiac? Môžem mu napísať nejaké prehlásenie, v ktorom mi potvrdí že okrem dôchodku nemal iný príjem alebo tým že je predč. dôchodca je to OK a nič mi netreba?

    Ďakujem!!!
    K bodu 2/
    Zamestnanec v žiadosti o vykonanie RZD potvrdzuje od kolkých zamestnávatelov mal príjem - žiadne čestné vyhlásenie netreba. Ak však príjem na dohodu bol zdaňovaný zrážkovou daňou, nemôžeš ho zahrnúť do RZD. Aká je celková výška príjmu a výška dôchodku predč.dôchodcu ?

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    príjem 151 361,-(my + 1. zam-ľ), (je to bez odrátanie poistného) a dôchodok neviem presne lebo mi povedal, že si uplatňovať PNČ nebude, že mu to nevyjde podľa posledného papiera mal 7 759,- a od 1.7.2008 8 657,-

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gven75 Pozri príspevok
    a k tomu 1. bodu mi nikto neviete pomôcť???
    Čo potrebuješ vedieť ? Či je správna tá výška úroku alebo ako úrok vypočítať ?

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    áno či môžem použiť tento úrok, ktorý mi napísali mýli ma trocha to bezúčelové či nemal byť použitý iný???

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    ešte k tejto tematike :
    1.)
    ak zamestnanec bol v 1/08 živnostník no nemal príjem aj tak mu nemôžem urobiť RZD a musí si podať daňové priznanie ?

    2.)
    zamestnanec bol zamestnaný v 1/08 a v 2/08 nastúpil k nám. tvrdí, že žiadne potvrdenie neobdržal a ani sám nevie čo robil v 1/08 je trocha slabšej mysle. ako mám postupovať?

    súúúúri mi to prosím

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gven75 Pozri príspevok
    ešte k tejto tematike :
    1.)
    ak zamestnanec bol v 1/08 živnostník no nemal príjem aj tak mu nemôžem urobiť RZD a musí si podať daňové priznanie ? ak vykázal stratu, napr. zaplatením odvodov zo živnosti, musí si podať DP sám.

    2.)
    zamestnanec bol zamestnaný v 1/08 a v 2/08 nastúpil k nám. tvrdí, že žiadne potvrdenie neobdržal a ani sám nevie čo robil v 1/08 je trocha slabšej mysle. ako mám postupovať? za údaje uvedené v žiadosti o RZD zodpovedá zamestnanec. Ak vam k žiadosti o vykonanie RZD nepredložil kompletné podklady, vydaj mu Potvrdenie o zdanitelnej mzde. Ak jeho ročný príjem presiahol 1/2 NČZD, musí si DP do 31.3.09 podať sám.

    súúúúri mi to prosím
    odpoveď v texte

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    ja sa veľmi do živnostníkov nerozumiem a tak len pre informáciu ak nemal príjem aj tak musí zaplatiť poistné za mesiac, ktorý príjem nemal?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gven75 Pozri príspevok
    ja sa veľmi do živnostníkov nerozumiem a tak len pre informáciu ak nemal príjem aj tak musí zaplatiť poistné za mesiac, ktorý príjem nemal?
    Poistné sa neplatí z príjmu za aktuálny mesiac, ale z príjmu za predch. kal. rok. Ak jeho príjem za rok 2006 presiahol 12-násobok min. mzdy, od 1.7.07 sa stal povinným platitelom odvodov do SP. Poistné za 12/07 bolo splatné v januári 08 - teda v čase, keď už nemal žiadny príjem ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.