Zavrieť

Porady

neuhradena faktura a zlava ci dobropis?

Chcem sa poradit lebo zase neviem ako postupovat. V decembri sme vystavili fakturu tuzemskemu odberatelovi nasich sluzieb. Odmietli nasu fakturu ze nemaju dostatok podkladov. Podklady su bohuzial na Kube a neviem kedy dorazia. Konatel vymyslel ze aby nam zaplatili skor, kym podklady dorazia, tak budeme od nich pytat o 50 tis menej. Vraj im poskytneme zlavu.
Ako mam postupovat...ako sa poskytuje zlava v tomto roku ak faktura bola za minuly rok. Ako je to s dph? Co sa pri tom vystavuje, dobropis? Moze sa dobropis vystavit len tak bezdovodne, len preto aby boli motivovany zaplatit?
Este ma desi to ze faktura je z minuleho roka...a teda ako by to bolo v pripade zlavy s dph, a tiez dani z prijmov...mate s tym neikto skusenosti?
Kedy sa poskytuje zlava, kedy sa vystavuje dobropis..ako sa to vlastne da vymysliet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    skonto som si pozrela, no nie som si ista ci je aj toto skonto..kedze nejde o skonto za skoru uhradu..ale o akusi zlavu aby vobec zaplatili....pretoze splatnost bola uz v januari... (
    fakt som bezradna...

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Možno by bolo dobre urobiť nejakú dohodu a "Dobropisovať zmenu hodnoty tovaru na základe dohody expedovaného dňa ..... , týkajúcu sa objednávky č....

    neuhradena faktura a zlava ci dobropis?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.