Zavrieť

Porady

Ako zaokrúhliť v DP

Robím si DP a potrebujem poradiť. Mám úroky z vkladov v banke, sumu 8145,73 Sk. Mám do DP uviesť sumu 8145 alebo mám túto matematicky zaokrúhliť na 8146?
ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    nikolaP Pozri príspevok
    Robím si DP a potrebujem poradiť. Mám úroky z vkladov v banke, sumu 8145,73 Sk. Mám do DP uviesť sumu 8145 alebo mám túto matematicky zaokrúhliť na 8146?
    ďakujem za pomoc
    matematicky

    leozka je offline (nepripojený) leozka

    Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac leozka
    Ahojte, mohli by ste mi niekto poradiť?V DP mi vyšla daň na úhradu 9500Sk, Keďže si uplatňuje manžel DB na 2 deti, daň sa odráta z toho.Chcela by som sa spýtať:v žiadosti o vyplatenie bonusu napíšem sumu v Sk.Mám to do poznámok prepočítať na eurá/smerom nahor,alebo dole?/?A ešte:idem podať DDP, napíšem do poznámok dôvod prečo, akú chybu som spravila, alebo to stačí len vypísať nanovo správne a daň, kt.mám doplatiť zaplatiť správcovi dane na účet daňového úradu, ako tú sumu zaokrúhliť?Uviedli by ste prosím príklad?Ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    leozka Pozri príspevok
    Ahojte, mohli by ste mi niekto poradiť?V DP mi vyšla daň na úhradu 9500Sk, Keďže si uplatňuje manžel DB na 2 deti, daň sa odráta z toho.Chcela by som sa spýtať:v žiadosti o vyplatenie bonusu napíšem sumu v Sk.Mám to do poznámok prepočítať na eurá/smerom nahor,alebo dole?/?A ešte:idem podať DDP, napíšem do poznámok dôvod prečo, akú chybu som spravila, alebo to stačí len vypísať nanovo správne a daň, kt.mám doplatiť zaplatiť správcovi dane na účet daňového úradu, ako tú sumu zaokrúhliť?Uviedli by ste prosím príklad?Ďakujem
    zaokrúhľuje sa v prospech daňovníka

    Ako zaokrúhliť v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.