Zavrieť

Porady

Elektronický výpis a daňová kontrola

Chcem žiadať o vrátenie dane z úrokov. Viem,že výpis neprikladám, donesiem ho až na žiadosť DÚ. Ako je to ale s preukazovaním, ak
dostávam len elektronický výpis mailom raz mesačne. Žiadny papierový mi poštou nechodí. Budem sa môcť pri daňovej kontrole preukázať aj týmto elektronickým výpisom? Alebo bude potrebné si zaplatiť za vydanie papierového výpisu v banke a predložiť ten.Niekde som čítala,že pokiaľ je mail zabezpečený elektron.podpisom (myslím,že tie od mBank sú),tak to je možné použiť pri daňovej kontrole. Je to tak?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ewiatko Pozri príspevok
    Chcem žiadať o vrátenie dane z úrokov. Viem,že výpis neprikladám, donesiem ho až na žiadosť DÚ. Ako je to ale s preukazovaním, ak
    dostávam len elektronický výpis mailom raz mesačne. Žiadny papierový mi poštou nechodí. Budem sa môcť pri daňovej kontrole preukázať aj týmto elektronickým výpisom? Alebo bude potrebné si zaplatiť za vydanie papierového výpisu v banke a predložiť ten.Niekde som čítala,že pokiaľ je mail zabezpečený elektron.podpisom (myslím,že tie od mBank sú),tak to je možné použiť pri daňovej kontrole. Je to tak?

    Ďakujem.
    požiadaj banku o vystavenie potvrdenia o výške úrokov a ich zdanenia

    Elektronický výpis a daňová kontrola

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.