Zavrieť

Porady

Školenie - Súdne znalectvo konateľa - daňovo uznateľný náklad?

Ahojte poraďáci,
chcela by som sa na Vás obrátiť so žiadosťou o názor k nasledovnej veci. Konateľ a zároveň zamestnanec firmy by si chcel spraviť osvedčenie na súdne znalectvo. Firma sa zaoberá stavebno inžinierskymi prácami a on by chcel získať znalectvo samozrejme tiež v odbore stavebníctva. Po ukončení školenia by rozšíril živnosť SRO o toto znalectvo. Chcem sa informovať či môže školenie, ktorého cena je cca 1.600 € hradiť SRO a zároveň o tomto výdavku účtovať ako o daňovo uznateľnom aj keď osvedčenie ako také získa konateľ nie SRO.

ďakujem za všetky názory a odpovede a prajem ešte pekný deň

Naďa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Činnosť znalca - fyzickej osoby nemôže vykonávať s.r.o.
    Uvedený výdavok nie je daňový pre s.r.o.
    Môže si s inými znalcami založiť znaleckú organizáciu, podmienky nájdeš v § 6 zákona 382/2004 - o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch - tu nájdeš všetko potrebné aj o znalcoch - fyzických osobách.

    BNada je offline (nepripojený) BNada

    Práci sa venujem s plným nasadením a čo najsvedomitejšie. ...viac BNada
    Ďakujem pekne!
    To som ani len netušila, že firma ako taká nemôže vypracovávať znalecké posudky. Myslela som, že si to môžu zahrnúť do živnosti. Samozrejme je tým pádom pochopiteľné, že náklad ako taký čo sa týka získania osvedčenia nie je možné zahrnúť do daňovo uznateľných výdavkov.
    Ešte raz ďakujem.

    Školenie - Súdne znalectvo konateľa - daňovo uznateľný náklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.