Zavrieť

Porady

diaľničné známky roku 2008 a DPH

Ahojte,
v januári 2008 sme nakúpili väčšie množstvo diaľničničných známok na rok2008 (bola vystavená aj fa. bez DPH). V priebehu roka sa nám vracali spodné nálepky potrebné k uplatneniu DPH. Dnes som ale zistil, že sme si DPH v priebehu roka 2008 neuplatnili (zabudli sme na to). Je možné si túto DPH uplatniť napr. aj za december 2008? Alebo akým spôsobom sa najlepšie dostať k odpočtu DPH?
Naposledy upravil pep : 25.02.09 at 06:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    pep Pozri príspevok
    Ahojte,
    v januári 2008 sme nakúpili väčšie množstvo diaľničničných známok na rok2008 (bola vystavená aj fa. bez DPH). V priebehu roka sa nám vracali spodné nálepky potrebné k uplatneniu DPH. Dnes som ale zistil, že sme si DPH v priebehu roka 2008 neuplatnili (zabudli sme na to). Je možné si túto DPH uplatniť napr. aj za december 2008?
    Uhradné boli v hotovosti?

    pep je offline (nepripojený) pep

    pep
    Nie, bankovým prevodom, uhrádzané boli na tri krát. Posledná splátka bola v marci 2008.

    diaľničné známky roku 2008 a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.