Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov

Čaute poraďáci! Veľmi, 10xveľmi ste mi pomohli s Vašimi príspevkami o OOU ako aj s rôznymi dokumentami. Ale niektoré veci ešte mi nie sú celkom jasné. /vďaka tomu, že naše ZÁKONY sú tak "zrozumiteľne a jasne" vypracované/ Pomôžte mi!

1. som zákl.škola, spracovávam aj mzdy mám osvedčenie zo školenia o OOU, mám písomné poverenie od riaditeľa/prevádzkovateľa/ na zákl.§19 ods.2. Ako škola mám sa zaregistrovať? Na zákl.§25 ods.2 písm b. podľa mňa nie. Podľa Vás?
2. Som pripojená na Internet /musím-elektr.posielanie výkazov, home-banking, no a hlavne PORADA/, musím mať vypracovaný bezpečnostný projekt, alebo stačí bezpečnostná smernica, aj keď nebudem musieť registrovať sa?
Ďakujem všetkým!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika je offline (nepripojený) Monika

    Monika
    Prajem pekný deň.

    Podľa môjho názoru registrovať sa nemusíte, ale bezpečnostný projekt mať musíte, pretože Ste pripojená na internet.

    Stefan2 je offline (nepripojený) Stefan2

    Stefan2
    skola
    Čaute poraďáci! Veľmi, 10xveľmi ste mi pomohli s Vašimi príspevkami o OOU ako aj s rôznymi dokumentami. Ale niektoré veci ešte mi nie sú celkom jasné. /vďaka tomu, že naše ZÁKONY sú tak "zrozumiteľne a jasne" vypracované/ Pomôžte mi!

    1. som zákl.škola, spracovávam aj mzdy mám osvedčenie zo školenia o OOU, mám písomné poverenie od riaditeľa/prevádzkovateľa/ na zákl.§19 ods.2. Ako škola mám sa zaregistrovať? Na zákl.§25 ods.2 písm b. podľa mňa nie. Podľa Vás?
    2. Som pripojená na Internet /musím-elektr.posielanie výkazov, home-banking, no a hlavne PORADA/, musím mať vypracovaný bezpečnostný projekt, alebo stačí bezpečnostná smernica, aj keď nebudem musieť registrovať sa?
    Ďakujem všetkým!
    - zariaďte si to tak, že mzdy a personalistiku budete mať na PC, ktoré nebude na nete, potom Vám stačí len bezpečnostná smernica
    Dobrý večer. Prosím o radu.Nemám PC pripojený na net.Mzdy a personalistiku mám v programe SoftTeam.Som školená podľa Zákona na ochranu osobných údajov.Odoslala som Oznamenie o poverení.Potrebujem Bezpečnostný projekt?
    Čo treba ešte splniť?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Gabika117
    Dobrý večer. Prosím o radu.Nemám PC pripojený na net.Mzdy a personalistiku mám v programe SoftTeam.Som školená podľa Zákona na ochranu osobných údajov.Odoslala som Oznamenie o poverení.Potrebujem Bezpečnostný projekt?
    Čo treba ešte splniť?
    Pokiaľ nemáš Internet na PC kde máš mzdy nepotrebuješľ bezpečnostný projekt, budú Ti postačovať smernice.

    RudolfB je offline (nepripojený) RudolfB

    RudolfB
    Zdravím Vás. Stále tu čítam niečo o Bezpečnostnej smernici. Čo by mala taká smernica obsahovať? Dá sa nájsť niekde nejaký príklad? Ďakujem.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    RudolfB
    Zdravím Vás. Stále tu čítam niečo o Bezpečnostnej smernici. Čo by mala taká smernica obsahovať? Dá sa nájsť niekde nejaký príklad? Ďakujem.
    Tu si môžeš smernicu stiahnut:
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=44

    Ochrana osobných údajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.