Zavrieť

Porady

Daň z príjmu - brigádnická práca za rok 2008

Dobrý deň,
začiatkom februára mi prišlo od môjho bývalého zamestnávateľa "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, ... atď." za rok 2008 kde sa uvádza iba "úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov" čo je 38340, "zúčtované a vyplatené za mesiace" t.j. 5,6,7,8, "čiastkový základ dane" 38340 a "úhrn preddavkov na daň" 2010. Na daňovom úrade som vyfasoval k tomuto papieru daňové priznanie typu A, podarilo sa mi na ňom však vyplniť iba prvú stranu a so zvyškom vôbec neviem pohnúť. Vedel by mi tu niekto poradiť, ktoré kolonky mám vypĺňať a cca ako, keď žiadam o návrat dane? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Kubro Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    začiatkom februára mi prišlo od môjho bývalého zamestnávateľa "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, ... atď." za rok 2008 kde sa uvádza iba "úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov" čo je 38340, "zúčtované a vyplatené za mesiace" t.j. 5,6,7,8, "čiastkový základ dane" 38340 a "úhrn preddavkov na daň" 2010. Na daňovom úrade som vyfasoval k tomuto papieru daňové priznanie typu A, podarilo sa mi na ňom však vyplniť iba prvú stranu a so zvyškom vôbec neviem pohnúť. Vedel by mi tu niekto poradiť, ktoré kolonky mám vypĺňať a cca ako, keď žiadam o návrat dane? Ďakujem za odpovede.
    kolonka 32 - 38340
    33-ak nie je tak 0 - úhrn poistného
    34 -38340
    36-38340
    37-98496
    43-98496
    44-0
    58-0
    62-2010
    65-2010

    Nezabudnúť oddiel XI. -žiadosť o vrátenie daňového preplatku
    Ak mi neprišlo "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň" môžem si DP vyplniť aj podľa výplatných pások?
    Vďaka

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    furioso19 Pozri príspevok
    Ak mi neprišlo "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň" môžem si DP vyplniť aj podľa výplatných pások?
    Vďaka
    Ešte chvílu počkaj, alebo zavolaj do firmy /zamestnávatel má čas do 10.3./
    Z pások len v prípade ak zamestnávatel už neexistuje alebo ani na základe tvojej žiadosti ti ho neposlal.

    kitti je offline (nepripojený) kitti

    kitti
    Ahoj Poradaci,

    mohli by ste mi prosim pomoct s kontrolou DP? Snazila som si vsetko nastudovat, len si nie sm ista s vypoctom:

    Uhrn zuct. a vypl. prijmov: prva brigada 10 993 + druha brigada 14 320
    Uhrn preddavkov na dan zrazenych podla par. 35: prva brigada 2 088 + druha brigada 0
    Uhr zuctovanych prijmov, z ktorych sa dan vybera zrazkou podla par. 43: prva brigada 14 903 + druha brigada 0
    Urhnna suma dane, ktora bola vybrana zrazkou podla par 43: prva brigada 2 829 + druha brigada 0

    ja som vyplnila DP nasledovne:

    r.32: 25 313
    r.34: 25 313
    r.36: 25 313
    r.37: 98 496
    r.43: 98 496
    r.44: 0
    r.58: 0
    r.62: 2088
    r.63: 2829
    r.65: 4917 vratenie dani

    Trocha ma myli ta zrazkova dan, bude aj ona vratena? Dakujem pekne.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    áno, aj zrážková daň sa ti vráti, máš to v poriadku, len ešte na riadok 54 tiež nula, riadok 62 vždy preddavková daň a riadok 63 zrážková.

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    Čo napíše zamestnávateľ do Potvrdenia o príjmoch fizyckej osoby do riadku 06 Nezdaniteľná časť na daňovníka ak:

    Úhrn príjmov je: 2000 Sk /2x po 1000 Sk/
    Nezdaniteľná časť je 2x8208 alebo 2000 Sk?

    Ďakujem.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    Cecilia Pozri príspevok
    Čo napíše zamestnávateľ do Potvrdenia o príjmoch fizyckej osoby do riadku 06 Nezdaniteľná časť na daňovníka ak:

    Úhrn príjmov je: 2000 Sk /2x po 1000 Sk/
    Nezdaniteľná časť je 2x8208 alebo 2000 Sk?

    Ďakujem.
    NČZD 2x8208 = 16.416,- ak mal podpísané vyhlásenie...a príjem za dva mesiace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.