Zavrieť

Porady

Praca na dohodu popri studiu - 2008

Dobry den. V obdobi od 06/2008 som pracoval popri studiu pricom zamestnavatal mi strhaval 19% z platu. V january 2009 som podal zamestnavatelovi ziadost o vykonanie vypoctu dane z prijmov FO. Moje prijmy prekrocili sumu 100 000 Sk (bez 19%). Chcel by som sa spytat, mam narok na vratenie dane z prijmu? Ak ano, tak vratia mi celych 19% alebo len cast?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Máš nárok na základnú nezdaniteľnú čiastku vo výške 98.496,- Sk na rok 2008. Ak si nemal podpísané vyhlásenie, resp. si si neuplatńoval túto čiastku, tak budeš vykazovať preplatok dane a ten sa Ti vráti.

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    Pokiaľ išlo o Dohodu o brigádnickej práci študentov a nemal si podpísané Vyhlásenie k dani, funguje to asi takto. Uvediem príklad:
    Úhrn zúčtovaných príjmov: 120.000.-
    Poistné a príspevky: 0
    Čiastkový základ dane: 120.000.-
    Nezdaniteľná časť základu dane: 98.496.-
    Zdaniteľná mzda: 21.504.-
    Daň:4.085.-
    Úhrn preddavkov zrazených zamestnávateľom: 22.800.-
    Preplatok dane: 18.715.- = toto Ti vráti štát prostredníctvom zamestnávateľa, ktorí robí RZD.
    Ak si tam dosadíš reálne sumy, ktoré si dostával, tak Ti to výjde presne. Napíš, či si mal podpísané to Vyhlásenie, ako uvádza ekopo.

    Praca na dohodu popri studiu - 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.