Zavrieť

Porady

rozsirenie zivnosti, zavierka

Prosim vas, v pripade, ze SZCO si v priebehu roka rozsiril zivnost, robi sa len riadna zavierka na konci roka, alebo treba aj nejaku mimoriadnu k datumu vystavenia noveho zivnost. listu? Dakujem.
Naposledy upravil bibi55555 : 27.02.09 at 20:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    ak islo len o rozsirenie (nie zrusenie starej a zalozenie novej) zivnosti, tak sa robi len riadna zavierka na konci roka

    bibi55555 je offline (nepripojený) bibi55555

    bibi55555
    Dakujem pekne za radu. A je potrebne dolozit k danovemu priznaniu kopiu noveho zivnostenskeho listu, alebo uviest rozsirenie v poznamkach, alebo nie je potrebne uvadzat nic?
    Naposledy upravil bibi55555 : 27.02.09 at 20:48

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Fiha - o akych poznamkach je rec? Myslis niekde do pomocnych vypoctov v danovom priznani, alebo robis poznamky k uctovnej zavierke pre SZCO? Nie je vela SZCO co uctuju v podvojnom uctovnictve a veru ani napochytre neviem ci maju povinnost robit poznamky .... Keby som to robila ja, v jednoduchom ucte, tak by som rozsirenie zivnosti v uctovnej zavierke vobec neriesila (iba ak by sa jednalo napr. o pripad, ze uplatnuje pausal 60% tak by som to MOZNO napisala niekde do pomocnych vypoctov v danovom priznani, no aj to je nepovinne ...)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Rozalaia Pozri príspevok
    Fiha - o akych poznamkach je rec? Myslis niekde do pomocnych vypoctov v danovom priznani, alebo robis poznamky k uctovnej zavierke pre SZCO? Nie je vela SZCO co uctuju v podvojnom uctovnictve a veru ani napochytre neviem ci maju povinnost robit poznamky .... Keby som to robila ja, v jednoduchom ucte, tak by som rozsirenie zivnosti v uctovnej zavierke vobec neriesila (iba ak by sa jednalo napr. o pripad, ze uplatnuje pausal 60% tak by som to MOZNO napisala niekde do pomocnych vypoctov v danovom priznani, no aj to je nepovinne ...)
    uplatnenie paušálu sa neuvádza v osobitných záznamoch ani v pomocných výpočtoch. Pod tabulkou č. VI. sa zaškrtáva, že sa uplatňujú výdavky paušálom a uvádza sa výška zaplateného poistného.

    Rozšírenie ŽL nie je potrebné uvádzať v osobit.záznamoch.

    bibi55555 je offline (nepripojený) bibi55555

    bibi55555
    Diky moc, urobila som cele ucto rad radom, no potom sa objavil cervicek pochybnosti, je fajn, ze ste mi to odobrili.

    via je offline (nepripojený) via

    via
    ahote,este k tejto teme otazocka. vydavky ktore boli vynalozene na novu zivnost (kolky, skolenie a pod), povazovat za zriadovacie vydavky??? Cely rok bezali ine opravnenia, len o dalsiu si rozsiril cinnost.

    rozsirenie zivnosti, zavierka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.