Zavrieť

Porady

dan ako zauctovat?

prosim vas ako mam zauctovat dan z motoroveho vozidla v podvojnom uctovnictve som zaciatocnik dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Záleží na tom, ktorý účtovný prípad myslíš.
    - predpis dane ako 531A/345A
    - úhradu dane ako 345A/221A.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mery29 Pozri príspevok
    dakujem to som potrebovala
    Je nutné zakladať na každú svoju otázku novú tému? Skoro všetky tvoje dotazy boli už zodpovedané v x témach. Stačí hľadať.

    Stašek je offline (nepripojený) Stašek

    Stašek
    Daňové priznanie za mot. vozidlá za rok 2008 bolo dané na DÚ 2.2.2009. Predpis 531/345 zaúčtovať do roka 2008, alebo na tento rok 2009? Platba 345/221 je mi jasná - rok 2009. Ďakujem.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Stašek Pozri príspevok
    Daňové priznanie za mot. vozidlá za rok 2008 bolo dané na DÚ 2.2.2009. Predpis 531/345 zaúčtovať do roka 2008, alebo na tento rok 2009? Platba 345/221 je mi jasná - rok 2009. Ďakujem.
    Veď je to náklad r. 2008 - tak jednoznačne do r. 2008

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Ja sa chcem spýtať o jednoduché účtovníctvo: daň za rok 2008 zaúčtujem ako daňový výdavok interným dokladom a v januári 2009, keď bola aj skutočne napr. z pokladne uhradená, zaúčtujem to ako výdaj z pokladne, ale nedaňový výdavok?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    heike Pozri príspevok
    Ja sa chcem spýtať o jednoduché účtovníctvo: daň za rok 2008 zaúčtujem ako daňový výdavok interným dokladom a v januári 2009, keď bola aj skutočne napr. z pokladne uhradená, zaúčtujem to ako výdaj z pokladne, ale nedaňový výdavok?
    Nie, v JÚ platba dane z MV za rok 2008 je daňovo uznaným v r. 2009.

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Ďakujem veľmi pekne za radu, myslela som, že to bude podobné ako podvojné...

    Len teraz som si všimla, že som nepresne zadala moju otázku: interným dokladom v r. 2008, ale vidím, že som dostala odpoveď práve na toto.

    A viem, že toto bude trochu , ale čo s predd. faktúrou, ktorá bola uhradená 29.12., platba prišla dodávateľovi 2.1., kedy je preňho aj dátum zdaniteľného plnenia. Ja mám podací lístok, teda aj výdaj z pokladne z r. 2008, ale faktúru z r. 2009. Bude to podobné?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    heike Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne za radu, myslela som, že to bude podobné ako podvojné...

    Len teraz som si všimla, že som nepresne zadala moju otázku: interným dokladom v r. 2008, ale vidím, že som dostala odpoveď práve na toto.

    A viem, že toto bude trochu , ale čo s predd. faktúrou, ktorá bola uhradená 29.12., platba prišla dodávateľovi 2.1., kedy je preňho aj dátum zdaniteľného plnenia. Ja mám podací lístok, teda aj výdaj z pokladne z r. 2008, ale faktúru z r. 2009. Bude to podobné?

    Ak platba prebehla v r. 2008, tak je to výdavok roka 2008.

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    takže podací lístok zaúčtujem v r. 2008 ako výdaj z pokladne a daňový výdavok a v r. 2009 úhradu došlej faktúry ako interný doklad (aby mi nevyskakovala ako neuhradená) a nedaňový výdavok.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    heike Pozri príspevok
    takže podací lístok zaúčtujem v r. 2008 ako výdaj z pokladne a daňový výdavok a v r. 2009 úhradu došlej faktúry ako interný doklad (aby mi nevyskakovala ako neuhradená) a nedaňový výdavok.
    Daj aj faktúru do roka 2008 s dátumom 31.12.

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Ďakujem, nevedela som sa z toho vymotať, tak už mám v tom jasno, chcela som ti poslať bodík, ale vyhodilo ma to, že mám "obodovať" aj niekoho iného, tak snáď nabudúce...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.