Zavrieť

Porady

Daň.priz.A-príjem z Nemecka

Zamestnanen a.s. pracoval na montáži, za 8 mesiacov má potrvdenie o o príjmoch FO zo záv.činnosti a na 4 mesiace potvrdenie z Nemecka, kde je uvedený brutto príjem, zrazená daň a nejaká dalšia zrážka, ktorú neviem dobre identifikovať. Je to nejaká zrážka " Solidaritatszuschlag". Ako mám postupovať pri vystavení DP. Ide pri tomto príjme o vyňatie príjmov na r. 46,47 DP typu A?. T.j. Započítať do hrubého príjmu na r. 32 mínus poistné z potvrdenia slov. príjmu, atď. a potom vyňať na r. 46,47 alebo je to zápočet? A treba vôbec zohľadniť tú neidentif.zrážku alebo tá je nepodstatná? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nika.sum dakujem velmi pekne.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Betka 495 Pozri príspevok
    Zamestnanen a.s. pracoval na montáži, za 8 mesiacov má potrvdenie o o príjmoch FO zo záv.činnosti a na 4 mesiace potvrdenie z Nemecka, kde je uvedený brutto príjem, zrazená daň a nejaká dalšia zrážka, ktorú neviem dobre identifikovať. Je to nejaká zrážka " Solidaritatszuschlag". Ako mám postupovať pri vystavení DP. Ide pri tomto príjme o vyňatie príjmov na r. 46,47 DP typu A?. T.j. Započítať do hrubého príjmu na r. 32 mínus poistné z potvrdenia slov. príjmu, atď. a potom vyňať na r. 46,47 alebo je to zápočet? A treba vôbec zohľadniť tú neidentif.zrážku alebo tá je nepodstatná? Ďakujem
    Myslím, že je to zrážka - príspevok na odbory.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Solidaritätszuschlag - je príspevok na solidaritu s bývalým Východným Nemeckom, nedá sa to k ničomu porovnať v rámci našej legislatívy

    Myslím si, že by sa tento príspevok nemal brať do úvahy na zníženie základu dane

    mariannka13 je offline (nepripojený) mariannka13

    mariannka13
    Ahojte. práve robím DP typ A pre klientku, ktorá má príjem zo SR, ČR a príjem z Nemecka. Mám príjmy z ČR a DE vyňať z príjmov? ak nie, prosím o postup. Nemám s týmto skúsenosti. Vopred ďakujem

    evucha1 je offline (nepripojený) evucha1

    evucha1
    Príjmy z ČR pôjdu zápočtom. Tu som sa dočítala, že príjem z DE pôjde vyňatím príjmov.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    mariannka13 Pozri príspevok
    Ahojte. práve robím DP typ A pre klientku, ktorá má príjem zo SR, ČR a príjem z Nemecka. Mám príjmy z ČR a DE vyňať z príjmov? ak nie, prosím o postup. Nemám s týmto skúsenosti. Vopred ďakujem
    Všetky príjmy prepočítaš na slovenské koruny a uvedieš v riadkoch 32,33 a 34 DP. Vyplníš riadky 35 - 45. Do riadku 46 uvedieš základ dane dosiahnutý v Nemecku (hrubý príjem mínus poistné), do riadku 49 základ dane z Česka, r. 50 zaplatená daň v Čechách. Musíš vyplniť aj riadky 51, 52 a 53 podľa predtlače.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Prosím o preklad výrazov z výplatnej pásky :

    GRUNDL IVS..............................1.338,-
    BTR IVS......................................122,96
    GL INAIL...................................1.338,-
    INSG.SOZ.BEITR...........................129,36
    STEUERGRUNDL..........................1.200,90
    BRUTTOSTEUER............................276,21
    TOT ABSETZB................................74,65
    NETTOSTEUER..............................201,56
    INSG.STEUEREINB..........................201,56
    AUFRUND MONAT..............................0,33
    N SELB.ARB. ..................................74,65
    INSG.BEZUEGE............................1.330,59
    INSG.ABZUEGE ..............................378,59
    NETTOENTLOHNUNG........................952,-

    resp. vás poprosím napísať, čo je hrubá mzda, odvody a daň
    Naposledy upravil jess : 11.03.09 at 15:58

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    posúvam....kočku ktorej robím DP mám v zahraničí, tak som z tejto výplatnej pásky paf ...

    Horšie, že v iných mesiacoch má na páske v každom riadku inú sumu. Je to označené ako NISF M a NISF J, GRUNDL.IVS M a GRUNDL.IVS J atď. ..... potom aj jednotlivé zrážky a dane sú z každej tej jednotlivej čiastky iné.

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    jess Pozri príspevok
    Prosím o preklad výrazov z výplatnej pásky :

    GRUNDL IVS..............................1.338,
    BTR IVS......................................122,96
    GL INAIL...................................1.338,-
    INSG.SOZ.BEITR...........................129,36 spolu príspevky na sociálne zabezbečenie
    STEUERGRUNDL..........................1.200,90 daňový základ
    BRUTTOSTEUER............................276,21 brutto daň - bez odpočítateľnej položky
    TOT ABSETZB................................74,65 - odpočítateľné položky spolu
    NETTOSTEUER..............................201,56 - daň netto
    INSG.STEUEREINB..........................201,56 - spolu daň
    AUFRUND MONAT..............................0,33
    N SELB.ARB. ..................................74,65
    INSG.BEZUEGE............................1.330,59 príjmy spolu
    INSG.ABZUEGE ..............................378,59 zrážky spolu
    NETTOENTLOHNUNG........................952,- čistá mzda

    resp. vás poprosím napísať, čo je hrubá mzda, odvody a daň
    odpovede hore - neviem čo sú tie prvé tri sumy musím trošku popátrať - GRUNDL znamená základ len neviem čoje tá skratka IVS - skúsim to ešte niekde pozrieť

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    jess Pozri príspevok
    .....Horšie, že v iných mesiacoch má na páske v každom riadku inú sumu. Je to označené ako NISF M a NISF J, GRUNDL.IVS M a GRUNDL.IVS J atď. ..... potom aj jednotlivé zrážky a dane sú z každej tej jednotlivej čiastky iné.
    To GRUNDL IVS by mohol byť vymeriavací základ na invalidné poistenie, tie skratky v jednotlivých riadkoch J a M znamenajú J = ročný resp. ročne alebo M= mesačný resp. mesačne.
    BTR IVS by potom mohla byť suma z toho základu na invalidné poistenie
    GL INAIL - je zase nejaký vymeriavací základ ale fakt netuším na čo.

    AUFGRUND MONAT ( na základe mesiaca alebo podľa mesiaca) a N SELBST ARB ( môže to znamenať nicht selbständiger Arbeiter asi že nie je samostatne zárobková osoba - nemá živnosť )- podľa mňa pre teba nepodstatné

    Snáď som ti trochu pomohla

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Díky Žanet, pomohla si mi až-až, ale aj tak pasujem tie čísla, aby mi to logicky vyšlo, lebo vyčísliť príjmy z tejto výplatnej pásky je bárs zložité.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    ahojte,
    vedel by mi niekto poradit ako vyplnit danove priznanie?
    kamarat je zamestnany v slovenskej firme, ale pracuje v nemecku. zamestnavatel mu poslal taketo potvrdenie - vid priloha.
    ktore sumy ma zaujimaju? len hruba mzda a dan?
    dakujem.
    potvrdenie.jpg  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.