Zavrieť

Porady

Tovar kupený v Poľsku a DPH

Zdravím Vás,

ak chcem kúpiť dig. fotoaparát pre potreby našej firmy v Poľsku, aký je postup pre odpočet DPH ? Kto mi vráti DPH zaplatenú v PL ? Alebo mi to budú faktúrovať bez DPH, keď to beriem na firmu ? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    darask Pozri príspevok
    Zdravím Vás,

    ak chcem kúpiť dig. fotoaparát pre potreby našej firmy v Poľsku, aký je postup pre odpočet DPH ? Kto mi vráti DPH zaplatenú v PL ? Alebo mi to budú faktúrovať bez DPH, keď to beriem na firmu ? Ďakujem za odpovede.
    Dodávateľovi je potrebné oznámiť, že ste registrovaným platiteľom DPH v Slovensku, a zároveň im udať IČ DPH. V tom prípade majú doklad o kúpe vystaviť bez ich DPH.

    darask je offline (nepripojený) darask

    darask
    Čiže ak správne chápem, tak v PL zaplatim iba sumu bez DPH, potom aký je postup na Slovensku ? Zaevidujem FA bez DPH v uctovníctve a zaplatim 19% na SR a oni mi ju vratia potom, alebo uz to ide rovno, ze nic neplatim na SR ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    darask Pozri príspevok
    Čiže ak správne chápem, tak v PL zaplatim iba sumu bez DPH, potom aký je postup na Slovensku ? Zaevidujem FA bez DPH v uctovníctve a zaplatim 19% na SR a oni mi ju vratia potom, alebo uz to ide rovno, ze nic neplatim na SR ?
    Na Slovensku urobíš "samozdanenie"

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    darask Pozri príspevok
    a to znamená ? Prepáč, ale nie som až tak zdatná v tom
    To znamená, že ti vznikne povinnosť vypočítať si daň ako na výstupe aj na vstupe.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Aby si to lepšie pochopila, tak na jednej strane Ti vznikne povinnosť daň odviesť a na druhej máš nárok na odpočet /tak laicky povedané/. Výsledok bude 0:0.

    Tovar kupený v Poľsku a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.