Zavrieť

Porady

Predlzena rodicovska dovolenka

Chcela by som zostat na predlzenej rodicovskej dovolenke (od maja 2010 do konca augusta 2010). Co som tu citala tak mam viac moznosti a potrebujem poradit ktora je najlepsia....
Syn bude mat 3roky v maji 2010. nechcem aby na ten mesiac a kusok nastupoval do skolky tak by som s nim chcela zostat doma do 1.septembra 2010 kedy by nastupil do skolky.Som zamestanana TPP na dobu neurcitu. Momentalne som doma na RD.
1.mozem zostat doma z dovodu zdravotneho stavu dietata aj tie 4mes. (maj-september)? Neviem ako "vazne" sa posudzuje ten zdravotny stav.Maly byva dost casto chory ale len bezne infekcie tak neviem ci by to stacilo ako dovod. Vtedy by som poberala rod. prispevok? Kto by za mna platil odvody a postenia?
2.mozem zostat doma bez poberania RP ale neviem ako to bude s platenim odvodov a zdrav. poistenia?
3.mozem si u zamestnavatela vybavit neplatene volno ako to bude s platenim odvodov a zdrav. poistenia?
Dakujem, nemam v tom jasno.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Predlzena rodicovska dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.