Zavrieť

Porady

DPH z pohonných hmôt

Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať, ako to bude s uplatňovaním DPH z bločkov za tankovanie, keď nebudem viesť podľa novely od 1.3.09 knihu jázd. Bločky sa majú zbierať a 1x za rok si dať 80% do nákladov. Sme mesačný platcovia DPH. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Osimka je offline (nepripojený) Osimka

    Osimka
    Neporadíte?

    Mám ešte jednu otázku. Zistili sme, že v 08/2008 sme zaregistrovali 3x prijaté faktúry, ktoré nepatria do účtovníctva. Ponížili sme si tým daňovú povinnosť. Ako máme vyriešiť tento problém, najmä s DPH?

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Osimka Pozri príspevok
    Neporadíte?

    Mám ešte jednu otázku. Zistili sme, že v 08/2008 sme zaregistrovali 3x prijaté faktúry, ktoré nepatria do účtovníctva. Ponížili sme si tým daňovú povinnosť. Ako máme vyriešiť tento problém, najmä s DPH?
    Podaním dodatočného priznania k DPH.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Osimka Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať, ako to bude s uplatňovaním DPH z bločkov za tankovanie, keď nebudem viesť podľa novely od 1.3.09 knihu jázd. Bločky sa majú zbierať a 1x za rok si dať 80% do nákladov. Sme mesačný platcovia DPH. Ďakujem
    To by zaujímalo aj mňa. Moja predstava je taká, že blok o nákupe PHM zaúčtujem do účtovníctva lebo to bol náš výdavok peňazí a zároveň zaevidujem záznamovú povinnosť v knihe DPH kôli odpočtu DPH. Na konci roka očistím náklady na spotrebované PHM o 20%. Neviem či potom z tých 20 % nebude nutné vrátiť DPH štátu. Knihu jázd viesť nebudem len poznamenám PS a KS tachometra, pričom budem sledovať aby sa mi do účtovníctva nedostalo nepomerne veľa bločkov vzhľadom na spotrebu auta.
    Pridajte aj ostatní svoj názor.

    Osimka je offline (nepripojený) Osimka

    Osimka
    Pôvodca textu príspevku: Osimka
    Neporadíte?

    Mám ešte jednu otázku. Zistili sme, že v 08/2008 sme zaregistrovali 3x prijaté faktúry, ktoré nepatria do účtovníctva. Ponížili sme si tým daňovú povinnosť. Ako máme vyriešiť tento problém, najmä s DPH?


    ja som si myslela, že opravné. Kedy sa podáva opravné a kedy dodatočné?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Osimka Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať, ako to bude s uplatňovaním DPH z bločkov za tankovanie, keď nebudem viesť podľa novely od 1.3.09 knihu jázd. Bločky sa majú zbierať a 1x za rok si dať 80% do nákladov. Sme mesačný platcovia DPH. Ďakujem
    kde si prečítala, že 1-krát do roka do nákladov. Vedie sa daňová evidencia, ale tá nesúvisí s evidenciu DPH na vstupe a výstupe.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Osimka Pozri príspevok
    Pôvodca textu príspevku: Osimka
    Neporadíte?

    Mám ešte jednu otázku. Zistili sme, že v 08/2008 sme zaregistrovali 3x prijaté faktúry, ktoré nepatria do účtovníctva. Ponížili sme si tým daňovú povinnosť. Ako máme vyriešiť tento problém, najmä s DPH?


    ja som si myslela, že opravné. Kedy sa podáva opravné a kedy dodatočné?

    Opravné sa podáva do termínu na podanie a dodatočné po termíne na podanie.

    Osimka je offline (nepripojený) Osimka

    Osimka
    veronikasad Pozri príspevok
    kde si prečítala, že 1-krát do roka do nákladov. Vedie sa daňová evidencia, ale tá nesúvisí s evidenciu DPH na vstupe a výstupe.
    Takže mesačne môžem uplatniť DPH z bločkov a na konci roka si dám dole 20% z týchto nákladov? S DPH sa nebude robiť nič na konci roka? Trošku si to neviem predstaviť.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    pamätám si keď sa do N davalo PHM krátené na 85 %, dph sa vtedy nekrátilo,uplatňovala sa celá dph, neviem presne ktoré roky to boli cca 2000-2002, počkáme či sa niečo nové dozvieme po novele zákona dph, čo urobiť s dph z nedaňových PHM

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    jana Pozri príspevok
    určite si celú DPH mesačne neuplatníš
    bol v tomto smere upravený aj zákon o DPH?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    a čo tak § 7 ods. 3 zákona o účtovníctve? Tu je znenie:

    (3) Účtovná jednotka musí používať v jednom účtovnom období rovnaké účtovné metódy a účtovné zásady;

    Je zmenený spôsob vykazovania spotreby PHM zo skutočného na paušálny porušením uvedeného ustanovenia? Mám za to, že ano.
    Od uvedeného sa odvíja aj DPH.

    Osimka je offline (nepripojený) Osimka

    Osimka
    Dnes som volala do "poradca podnikateľa" a tam mi poradili, že zákon sa týka iba dani z príjmu a DPH sa netýka. Máme si klasicky uplatňovať DPH z bločkov mesačne al.štvrťročne.Na konci roka sa sčítajú základy dane a odpíše sa 20%. Alebo základ dávame celý rok do neovplyvniteľných a na konci roka 80% dáme do ovplyvniteľných.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.