Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo - otázky ku zdaneniu

Dobrý deň,
som fyzická osoba a pracujem na TPP u slovenskej súkromnej spoločnosti. Zároveň však vykonávam aj prácu na základe Zmluvy o dielo. Na takúto zmluvu pracujem pre zahraničnú firmu (sídli v EU), prácu však vykonávam na Slovensku.
Chcel by som sa niekoho múdrejšieho spýtať na niekoľko záležitostí, ktoré sa týkajú daňového priznania k dani z príjmu:

- mám možnosť uplatniť si v daňovom priznaní nejaké náklady na činnosť, vykonávanú na Zmluvu o dielo? (a prípadne za akých podmienok, v akej výške?).

- predpokladám, že musím podávať daňové priznanie iba v SR. Nie je však potrebné niečo nahlasovať aj na úrady v tom štáte, kde sídli firma, ktorá vystavuje zmluvy o dielo?
Predpokladám, že nie, táto otázka je len "pre istotu"...

- musím zmluvy o dielo (ich kópie) priložiť k daňovému priznaniu?

- mohlo by slovenským úradom prekážať, že zmluvy o dielo sú spracované podľa Obchodného zákonníka tej krajiny, kde sídli firma, ktorá ich vystavila? Slovenský zákonník sa v nich nespomína...

Poprosím o radu niekoho múdrejšieho a za všetky poskytnuté rady Vám ďakujem. Nejaké ďalšie tipy na zníženie daňového základu sú samozrejme takisto vítané. :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zmluva o dielo - otázky ku zdaneniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.