Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Prosím Vás pekne o radu. Kamarátka ma poprosila, či by som sa jej nepokúsila spraviť ročné zúčtovanie...Poberá len príspevok v hmotnej núdzi: rok 2008-82680 Sk a rok 2009-január-259,93...
Aj za január 2009 jej mám zahrnúť do rz 2008??aký typ?B?alebo A?má nárok aj na 98496???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    V tomto prípade si ročné zúčtovanie robiť nemôže, pretože nemá požiadať ktorého zamestnávateľa, keďže nepracuje.

    Dávky v hmotnej núdzi sa nepovažujú za príjem, ktoré ovplyvňujú základ dane - kamarátka nemá povinnosť podávať daňové priznanie.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    lenkage Pozri príspevok
    Prosím Vás pekne o radu. Kamarátka ma poprosila, či by som sa jej nepokúsila spraviť ročné zúčtovanie...Poberá len príspevok v hmotnej núdzi: rok 2008-82680 Sk a rok 2009-január-259,93...
    Aj za január 2009 jej mám zahrnúť do rz 2008??aký typ?B?alebo A?má nárok aj na 98496???
    Ročné zúčtovanie robí len zamestnávateľ zamestnancom.
    Vysporiadanie dane sa robí od 1. 1. 2008 do 31. 12. 2008.
    Ak nepoberala žiadne príjmy, podliehajúce dani, nemá povinnosť podávať daňové priznanie.
    Dávky v hmotnej núdzi nie sú zdaniteľný príjem.

    lenkage je offline (nepripojený) lenkage

    lenkage
    čiže si nemá podať DP??na daňovom úrade jej povedali, že má povinosť aj z hmotnej núdzi..a dali jej tlačivo typ B

    lenkage je offline (nepripojený) lenkage

    lenkage
    žiadny príjem...ved ze vraj sa to snazila vysvetlit na du, tam jej strcili do ruky typ B

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    pre FO existujú 2 druhy DP - "A" a "B" . DP typu "A" podáva daňovník, ktorý má príjmy podľa § 5 zákona o dani z príjmu. Stačí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.