Zavrieť

Porady

Výpis z daň.priznania

Prosím Vás,vie mi niekto poradiť-robila som DP typu B čias.invalid.dôchodcovi,ktorý mal minulý rok živnosť,mal príjem 120000,čiže daň mu nevyšla žiadna-mám mu vypísať aj výpis na SP?Myslím si,že nie,lebo odvody neplatí ale ak mi to vie niekto potvrdiť? Tak isto som robila aj DP typu B pánovi,ktorý je na MD,mal príjmy z účinkovania,tomu tiež netreba výpis na SP?Prosím poraďte.Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ivetka235 Pozri príspevok
    Prosím Vás,vie mi niekto poradiť-robila som DP typu B čias.invalid.dôchodcovi,ktorý mal minulý rok živnosť,mal príjem 120000,čiže daň mu nevyšla žiadna-mám mu vypísať aj výpis na SP?Myslím si,že nie,lebo odvody neplatí ale ak mi to vie niekto potvrdiť? Tak isto som robila aj DP typu B pánovi,ktorý je na MD,mal príjmy z účinkovania,tomu tiež netreba výpis na SP?Prosím poraďte.Vopred ďakujem.
    Inv. dôchodca prekročil príjem vo výške 12-násobku min. mzdy /12x295,50€/, vystavuješ mu výpis z DP, ktorý do 30.6.09 odovzdá do SP. Do 8.7.09 je povinný zaregistrovať sa na reg.liste FO ako povinný platitel odvodov do SP.

    K druhému prípadu málo informácii - čo je to účinkovanie ? živnosť ? slobodné povolanie ? Výška príjmu ?

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Pozri Zákon o soc. poistení:
    § 228
    Povinnosti samostatne zárobkovo činnej osoby

    (1) Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná, ak tento zákon neustanovuje inak, predložiť príslušnej pobočke do 30. júna kalendárneho roka výpis z daňového priznania vrátane výpisu z opravného daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok; dodatočné daňové priznanie, ktoré má vplyv na vznik a zánik jej nemocenského poistenia a dôchodkového poistenia v bežnom roku, je povinná predložiť do ôsmich dní od jeho predloženia správcovi dane.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ivetka235 Pozri príspevok
    Nemá živnosť,boli to zmluvy o účinkovaní na cca 68000,--skk - je na MD.
    Má aspoň pridelené DIČ z DU ?

    Výpis z daň.priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.